סרטון האמבולנס בהפגנות בהונג קונג יגרום לכם לתהות "למה לא אצלנו?"

ההפגנות ההמוניות בהונג קונג זכו להצלחה, אך גם ברמה התרבותית הבסיסית יותר הוכיחו המפגינים את עליונותם על מחאות אחרות בעולם

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן לשם

המחאה האזרחית בהונג קונג שוברת שיאים של הצלחה. אחרי שמנהיגת הטריטוריה שבשליטת סין, קארי לאם, הודיעה כי חוק ההסגרה השנוי במחלוקת יידחה למעוד לא ידוע, ההמונים לא הרפו וממשיכים לדרוש את הסרתו לאלתר מסדר היום בהונג קונג. אלא שגם בשולי המחאה ההמונית נמצאו סימנים מעודדים, שעשויים לסמן אור בוהק ומוצלח למפגיני העולם כולו.

סרטונים רבים שיוצאים מזירת המחאה שופכים אור על החומר האנושי המרכיב את המוני המפגינים. בסרטון שספר כבר למעלה ממיליון צפיות ביממה אחת, נראה אמבולנס המנסה לפלס את דרכו בין ההמון, משימה בלתי אפשרית בכל מדינה מוכרת ובוודאי בזו בה אנחנו חיים. אלא שהאמבולנס לא רק שאינו צופר או מנסה לפלס דרכו בכוח הדחף, אלא שההמון נחצה מעצמו לשניים – מעשה ים סוף – ומפנה לו את הדרך תוך כדי מחיאות כפיים. כשרואים שאף אחד לא נוסע אחרי האמבולנס כדי לגנוב רמזור, מבינים כי אכן מדובר בתרבות שונה לחלוטין.

אלא שהסרטון המאלף הזה פשוט משלים שבוע של סרטונים מדהימים שיצאו מהמחאה הזו, רובם של לוחמים חסרי גבולות שהופכים לפתע למנקי רחובות. בכמה מוקדים צולמו מפגינים כשהם מנקים את הרחובות בהם נאבקו במשטרה באלימות רק כמה שעות קודם לכן. דיווחים רבים הוציאו לאור את הסדר ששרר בקרב המפגינים, שהתבטא בין היתר בהפרדת אשפה, הקפדה על מחזור והקצאת צוותי ניקיון לכל אזור. לא פלא שהמחאה שלהם הצליחה. בינתיים, כמובן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ