אמה החרימה לה את הטלפון, אז היא צייצה מהמקרר החכם

דורותי, נערה בת 15, הפכה לכוכבת רשת בעקבות ניסיונותיה לשמור על קשר עם טוויטר בעזרת מכשירים אלקטרוניים שונים. שלב חדש במלחמה של ההורים והילדים?

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ילדים ומסכים הם שילוב מסוכן, גם בגלל ההשפעה המזיקה של חשיפה ממושכת למסך וגם בגלל שלהורים אין באמת מושג מה הזאטוטים באמת מחוללים כשהם גולשים. בעיה נוספת היא שילדים רבים (לא כולם) מבינים בטכנולוגיה יותר מהוריהם, ועדות לכך נחשפה השבוע באחד השרשורים הפרועים ביותר בתולדות טוויטר. שרשור שגם טוויטר בעצמה השתתפה בו.

ראשית המעשייה בהחרמת הטלפון הסלולרי של נערה בת 15 ואושיית טוויטר מתהווה המצייצת תחת השם Dorothy. אלא שהצורך - כידוע -  הוא אבי אבות ההמצאה, ודורותי החלה לחפש תחליפים לצורכי חיבור לרשת. זה התחיל בקונסולת נינטנדו Wii U – שהיתה גם הבאה בתור להחרמה. היא לא ויתרה, והצליחה לצייץ דרך המקרר החכם שלה.

כאמור, גם טוויטר הצטרפה למאבק החירות כשצייצה "שחררו את דורותי", ובכך תרמה רבות לוויראליות של מאבק חירות הציוץ. גם חברת LG, שדורותי צייצה דרך מקרר חכם פרי פיתוחה, נהנתה מיחסי הציבור של הסיפור וחיזקה את ידה של כבולת-הרשת. 

למרות הסיפור המשעשע על תושייתה הטכנית המרשימות של דורותי, כדאי לזכור את הצד השני בסיפור. התמכרות למסכים היא בעיה אמיתית, כמו שכל הורה בן ימינו יכול לספר.

באפריל האחרון פרסם ארגון הבריאות העולמי הנחיות חדשות לגבי חשיפת ילדים למסכים. הארגון המליץ לא לחשוף בכלל תינוקות עד גיל שנה, ולהגביל חשיפה לשעה אחת בלבד לכל היותר אצל פעוטות עד גיל שלוש.

הארגון המליץ גם להמעיט בחשיפה למסכים של ילדים מבוגרים יותר. האם ניתן לאסור על ילדים להשתמש בעוד ועוד מוצרים שהופכים מחוברים לרשת? המלחמה בין הורים לילדים סוררים עולה מדרגה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ