אז ככה נראה הסוף, והוא מלא באנשים עושים דברים מוזרים עם בעלי חיים

ההסגר נותן אותותיו בשפיות המסתגרים, שממשיכים לתעד את עצמם ואת "הישגי הבידוד" שלהם. הכשרת צב למשחק כדורגל, למשל, או מירוץ מכשולים עבור חתולים

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתגוננים בסינגפור
מתגוננים בסינגפורצילום: EDGAR SU/רויטרס

עוד יום במניין הימים בסגר, בדרך אל עוד הידוק מגבלות ואולי גם אל איבוד העשתונות. נראה שהכל עצר מלכת. אמנם מספרים שהפרחים פורחים במלוא תפארתם, אבל בשלב זה מדובר בתיאוריה כמו כדור הארץ השטוח. אך בזמן שהכל מסביב קפוא, פרט למספרי המובטלים המאמירים, יש דבר אחד שממשיך להכפיל את עצמו בקצב אקספוננציאלי – סרטוני הבידוד. הם מוכיחים – שוב – שהרוח האנושית מפעמת גם בתוך דל"ת האמות, אך הרוח הזו הופכת להיות יותר ויותר מוזרה ככל שנוקפים הימים הבודדים.

מירוץ חתולים, למשל, הוא לגמרי סרטון שניתן היה לצפות בו גם בימים רגילים. אבל סרטון של מירוץ חתולים שקופצים מעל מחסום של גלילי נייר טואלט? זהו שילוב של כל מה שמופרע בסגר, פגום ברשת (אהבה מוגזמת למשפחת החתוליים) ושפוי בבני אדם (לעת עתה, תלוי בהתפתחויות).

ומה לגבי צב נוגח בכדורסל? זהו בוודאי סרטון שהיה גורף תשומת לב גם בימים נורמליים יותר, אבל לא בטוח שלמאמן האנושי של הצב הזה היו חמישה ימים לאמן אותו לקראת רגע השיא של חייו – 1.5 מיליון חסרי מעש שהקדישו חצי דקה לצפות בצב נוגח בכדורסל. אנחנו צפינו בו כמה פעמים, אגב.

החיות שעוזרות לשמור על שפיות בני האדם שלצידם, מככבות גם בסרטון היוגה, בו הכלב ובעליו עורכים תרגילי יוגה בתיאום מושלם. מיליוני הצפיות נערמו, אבל הכל שווה כדי לראות כלב עושה את תנוחות הכלב השונות ביוגה. מעין עולם בתוך עולם, מוזרות בתוך מוזרות, חמידות בתוך חמידות.

טירופו של המין ששלט פעם בכדור הארץ, אך כעת מסוגר בביתו רק כדי לראות את הטבע משתלט מחדש על הכדור שלו, נמשך בסרטוני שיגעון של פותחן בקבוקיי יין שגולש במורד רכבת הרים מפחידה (כולל הרמת ידיים וצווחות).

גם הילד-שוער, אמנם בצבעים הלא נכונים, אבל מוכיח שמקצוענות עוברת באובססיביות. למרות שלא כל כך ברור מדוע אביו, המצלם את הסרטון, לא בועט לו את הכדורים.

ומאחר ואתם הרי לא באמת יודעים איזה יום היום, כמה שרים יש בממשלה הזו או מי בגד היום במחנה השמאל – הוספנו עבורכם גם לקט קצר של סרטוני הימים האחרונים. הצצה לאימון אישי של קונור מקרגור, למשל. או לכידת המרדף סטייל "מהיר ועצבני" של שוטרי ישראל נגד רוכב אופניים אויב הציבור.  אבל הממתק האמיתי מתחבא אצל המשפחה שעלתה לגדולה אינטרנטית אחרי שהילדים פרצו לשידור של אביהם בטלוויזיה. כעת המשפחה, מבודדת ביחד, סגרה מעגל והשתתפה בדיור ביחד מהתחלה. זה נגמר, כמובן, בניסיונות נואשים של האב לנהל ראיון. תסמיני הנורמליות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ