שני סרטונים שיסבירו טוב יותר את טירוף הקפיטול של השבוע שעבר, בערך

מעבר להאשמות ולחרמות, האמריקאים מנסים להבין מה לעזאזל חשבו כל אותם מפגינים בעת שהסתערו אל אחד מסמלי האומה. שני סרטונים שצפו ברשת בימים האחרונים מסבירים זאת היטב, ואולי חבל שכך

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן לשם

בימים שעברו מאז הפריצה לקפיטול התבררו דברים רבים. למשל, שחלק מהפורצים היו מצוידים באזיקונים שהעידו על שאיפות לחטוף מחוקקים אמריקאיים. הימים האלה גם הסתיימו בהשעייתו של טראמפ מטוויטר לצמיתות, בעקבות חששות של הרשת החברתית מהפצת דברי עידוד של הנשיא לאלימות. אבל מעל הכל אלו היו ימים של ניסיונות כנים של אמריקה לנסות ולהבין WTF עבר בראשם של המסתערים על אחד מסמלי השלטון האמריקאיים. הסבר מסוים למתרחש בתוך מוחם של תומכי טראמפ שהלכו צעד אחד רחוק מדי, הגיע דרך שני סרטונים שהופצו במהלך הסופ"ש.

הראשון, שצבר 12 מיליון צופים בתוך יומיים בלבד, משתמש בסוג הומור שהפך נפוץ ברשתות החברתיות – הליפסינק. שרה קופר הביאה את הפרקטיקה הקומית הזו לידי שלמות בעזרת הלבשת קולו של הנשיא טראמפ על פניה שלה, תוך כדי שהיא מבצעת מימיקות המגחיכות את הדובר. אותה שיטה נוסתה על דברי אחת המפגינות מאותה פריצה, אלא שקטע הקול "הולבש" על אבא וילד שהיטיבו להבהיר עד כמה דברי המפגינה הזו מגוחכים.

"הם ריססו אותי בגז מדמיע" זועקת האישה המגולמת על ידי ילדון. "אבל למה פרצתם לקפיטול"? שואל אותה המראיין וכאן מגיע אחד ההסברים לכשל הלוגי שהנחה את המפגינים בדרכם הבטוחה אל מחוץ לקונצנזוס האמריקאי. "רצינו להסתער על הבירה! מהפכה!", הגיבה המפגינה הדומעת. איכשהו כשילד תמים פולט את השטות הזו, זה נשמע איכשהו הגיוני. טוב, גם אז לא.

הסרטון השני אמנם זכה למספר צפיות צנוע יותר - רק שני מיליון - והוא מציג כתב גרילה מטעם עצמו שיצא לראיין את המשתתפים ב-"כינוס הלוזרים הגדול ביותר שהתרחש בוושינגטון מזה תקופה".

כאשר המראיין ניגש לאחד מהמפגינים תומכי טראמפ, ושואל בפשטות – "מה היית אומר לטראמפ לו היית יכול לדבר איתו"? – מגיע תשובה מוחצת לשאלת המניע שדחף את המפגינים לפרוץ כל עול או מחסום. "הייתי אומר לו שהוא הנשיא הגדול ביותר שהיה לנו בתקופת חיי", יורה המפגין ומתחיל להשתנק מדמעות. ההתרגשות כה גדולה עד שהוא כבר מתקשה לסיים את דבריו בגלל הדמעות שחונקות את גרונו. "אני אשמח לעמוד במגפיים שלי ואמות אם היום הזה לא יתנהל כשורה", הוא השלים בבכי ושלח את חוסר המודעות העצמית שלו לכבוש את הבירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ