ביל קוסבי ביקש מהגולשים ליצור עליו ממים; הם קראו לו אנס

מנהלי המדיה החברתית של הקומיקאי הוותיק לא ציפו שהגולשים יזכירו את הטענות החוזרות ונשנות נגדו על אונס שיטתי של נשים. הם טעו

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

השחקן הוותיק ביל קוסבי נמצא לאחרונה בבעיה, אחרי שבשנה האחרונה שוב צצו טענות על כך שהוא סימם ואנס נשים באופן שיטתי. בניסיון לקבל קצת אהבה ברשת ואולי גם סיקור חיובי, מנהלי האתר שלו יצרו מחולל ממים באתר שלו והוא קרא לגולשים להצטרף וליצור עליו ממים תחת התגית #CosbyMeme. קוסבי זכה להיענות מרשימה, אבל הוא לא בדיוק קיבל את מה שהוא רצה.

על פי הטענות שעלו נגדו, קוסבי נהג משנות ה-70 ולפחות עד תחילת שנות האלפיים, להתמקד בנשים מסוימות, לטפח אותן, לסמם ולאנוס אותן.ב-2006 קוסבי הגיע לפשרה עם אשה שהאשימה אותו כי תקף אותה מינית בביתו. בפברואר התראיינו שתי נשים לרשת CBS והעלו טענות דומות.

באוקטובר האחרון כינה אותו קומיקאי בשם האניבל בוריס "אנס סדרתי", ומאוחר יותר סיפרה אשה בשם ברברה בומן כי בשנת 1985 היא היתה באודישן פרטי אצל קוסבי, ושנתיים אחר כך אנס אותה בחדר במלון. היא אמרה כי היא מאמינה שלפחות 13 נשים נאנסו על ידיו. הטענות השונות נגדו צצו מאחר שקוסבי אמור לככב בסיטקום חדש ברשת NBC בקיץ.

כמו במקרים רבים בעבר, כשחברות שונות עם תדמית מפוקפקת ניסו לגייס את אהבת הגולשים בקמפיינים יזומים, הגולשים ניצלו את ההזדמנות לתקוף את קוסבי. במקום ממים חביבים על המניירות הזכורות מתפקידו כד"ר הקסטבל ב-Cosby Show, הגולשים השיבו בתמונות שתוקפות אותו ומתייחסות ישירות להאשמות שלו באונס.

מנהלי המדיה החברתית קיוו לשלוט בשיחה על ידי מנגנון לאישור הממים שיועלו לרשת, אבל זה לא עצר את הגולשים. חלקם פשוט צילמו את המסך עם המם לפני האישור והעלו לטוויטר, ואחרים מצאו דרכים אחרות ליצור את התמונה שלהם גם בלי המחולל של קוסבי. "שני הדברים האהובים ביותר: פודינג ג'לי ואונס", נכתב באחת התמונות. באחרת, שבה הוא מצולם כשהוא מחזיק עוגה נכתב. "הידיים שלי תפוסות. את תצטרכי לאנוס את עצמך". בעקבות התגובות, הציוץ הראשוני של קוסבי נמחק, אבל זה היה מאוחר מדי.

הציוץ המקורי של קוסבי, שנמחק בעקבות הסערה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ