לא תאמינו איזה כותרות האתר הבא ימציא לכם

חסר לכם קליקבייט בחיים? מחולל הקליקבייט אמור לצחוק על התופעה, אבל לא בטוח שהוא מצליח לרדת לתהומות של התקשורת האינטרנטית

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

כותרות ה"קליקבייט" נהפכו לאחת המחלות השנואות של עולם התקשורת המקוונת בשנים האחרונות - אותן כותרות כמו "לא תאמינו איך X איבדה משקל" (אמ;לק: דיאטה וספורט) "בג"ץ קיים ישיבה על מתצווה הגז, לא תאמינו מה יקרה אחר כך", שנוצרות בידי עורכים שלא יבחלו בדבר כדי לוודא שמישהו ייכנס כבר לכתבה.

רבים מצהירים על שנאה עזה אליהן, ודפים כמו אמ;לק ו"כתבות ש'לא' אמורה להיות המילה היחידה בהן" מוכיחים שהמלחמה בהן נמשכת במלוא עוזה. אבל הנתונים בשטח מראים שהן רק עולות ופורחות (וזה באשמתכם כמובן. אבל מה לעשות, עושים לכם האקינג למוח).

מחולל הקליקבייט

מפתחת בשם כריסטינה צ'ו החליטה שאם אי אפשר לנצח אותן, אפשר לפחות לצחוק עליהם, והיא יצרה את מחולל הקליקבייט, שכמו פרויקטים רבים שקדמו לו, מחולל לכם כותרות קליקבייט בלחיצת כפתור.

"17 סיבות שבגללן חוקרים אומרים לא למדענים"; "האם החלל החיצון בעצם היה פשוט פלטפורמה לפאשיזם כל הזמן הזה? אני כל כך שמח שזה אמיתי" ו"הבעיה האמיתית היא פמיניזם - אומר ג'סטין ביבר. מההההההה?" הן רק כמה מהכותרות שהאתר ייצר לכם בלחיצת כפתור.

אבל, יש פה שתי בעיות. הראשונה היא שלפעמים הכותרות לא באמת מתיישבות טוב עם הנוסחאות, והשנייה: האם אנחנו באמת צריכים עוד קליקבייט, כשכל יום אנחנו נתקלים באתר שגילה שאפשר לרדת עוד כמה סנטימטרים (קליקבייט פיגועים מישהו?).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ