10 היוטיוברים הרווחיים הכניסו 70 מיליון דולר השנה

PewDiePie אולי מאיים בנטישה של יוטיוב וכמעט 50 מיליון העוקבים שלו, אבל הוא עדיין הכוכב הגדול של האתר

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

מגזין "פורבס" פירסם את רשימת 10 הערוצים הרווחיים ביותר ביוטיוב. להערכת המגזין הכוכבים שעומדים מאחורי הערוצים הפופולריים ביותר הרוויחו יחד 70.5 מיליון דולר ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני האחרון. זו עלייה של כ-23% לעומת שנה שעברה. הרשימה מבוססת על מידע של חברת נילסן, אתר IMDB וראיונות עם סוכנים, מנהלים ועורכי דין.

בראש הרשימה עדיין עומד PewDiePie (פליקס שלברג), שהתפרסם בזכות סרטוני הגיימינג והסגנון הקופצני שלו - לפי "פורבס" הוא הרוויח 15 מיליון דולר השנה. את הכסף הוא הרוויח משילו של תמלוגים מיוטיוב עצמה, פרסומות, והספר "This Book Loves You" שהוא הוציא השנה - פארודיה על ספרי עזרה עצמית.

PewDiePie, שעומד להגיע ל-50 מיליון משתמשים רשומים לערוץ שלו, דווקא לא מרוצה, ובסרטון שהעלה בסוף השבוע הוא הבטיח למחוק את החשבון שלו ברגע שיחצה את הסף הזה במחאה על המדיניות של יוטיוב שמעלימה כברירת מחדל את זרם העדכונים מהערוצים הרשומים לטובת זרם עדכונים של סרטונים מומלצים.

במקום השני ניצב רומן אטווד, שהרוויח להערכת "פורבס" 8 מיליון דולר. אטווד וחבריו נוהגים לבצע מתיחות, והוא עובד על סרט באורך מלא ועל ספר משלו. בנוסף יש לו חנות מקוונת שבה הוא מוכר בגדים ממותגים. את המקום השלישי תופסת לילי סינג, קומיקאית וראפרית קנדית שהרוויחה כ-7.5 מיליון דולר בשנה. סינג גם הוציאה השנה ספר עזרה קצת פחות סאטירי בשם How to Be a Bawse: A Guide to Conquering Life.

את המקום הרביעי תופס הצמד סמוש, איאן היקוקס ואנתוני פדייה, שפעילים ביוטיוב מאז ימיו הראשונים של האתר. הצמד, שיצר שורה של ערוצים הומוריסטיים, בהם ערוץ המוקדש למשחקים, מרוויח כ-7 מיליון דולר בשנה. את המקום החמישי, עם 6 מיליון דולר לכל אחד, תופסים רוזנה פנסינו, שהערוץ שלה משלב בישול עם נושאים גיקיים, וטיילר אוקלי, שהערוץ שלו מוקדש לפעילות למען קהילת הלהט"ב.

אחריהם מגיעים הערוצים של Markiplier (מארק אדוארד פישבאק), שעוסק בעיקר במשחקים והקומיקאי הצ'יליאני חרמן חרמנדיה (בחיינו. נשבעים). שניהם הרוויחו כ-5.5 מיליון דולר בשנה. הבאים בתוק הם צמד הקומיקאים Rhett and Link והשחקנית והקומיקאית קולין באלינגר - שני הערוצים הרוויחו כ-5 מיליון דולר בשנה החולפת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ