בגלל ויכוח על חניה חינם: רני רהב דורש ועדת בדיקה בראשות שופט עליון

אחרי שעיתונאי הארץ חיים לוינסון יצא לקמפיין נגד החניה החינמית שמחזיק היחצ"ן הידוע בתל אביב בזכות תפקידו כקונסול איי מרשל; אתמול קרא רהב לעיתון להקים ועדת בדיקה בראשות שופט בדימוס

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רני רהב
צילום: תומר אפלבאום
"הארץ"

אחת ההטרלות הבולטות של החודש האחרון באה הלילה לקיצה (לפחות בינתיים) אחרי שעיתונאי הארץ חיים לוינסון הכריז על סופו של הקמפיין לשחרור החניה שמחזיק איש יחסי הציבור רני רהב בתל אביב, בתוקף המעמד הקונסולרי שלו.

צילום: צילום מסך מחשבון הטוויטר של חיים לוינסון

"מה שהתחיל כהטרלה קטנה וחביבה הפך להיות תופעת רשת די מטורפת שלא חזיתי", כתב לוינסון בטוויטר אחרי שהתראיין בתוכנית "הצנרת" בערוץ 13. "נראה לי שכבר שיכנעתי את מי שצריך. קול הזעקה נשמע בעיריית תל אביב וכולי תקווה שהחניה הגזולה תוחזר לעם. אני אישית - מיציתי. נפגש בקרוב בהטרלה הבאה".

קרב האיתנים בין רהב ולוינסון נמשך כבר כמה שבועות. העילה למחלוקת - מקום החניה השמור של רהב, שבנוסף לעבודתו משמש גם כקונסול של כבוד של איי מרשל בישראל. בשבועות האחרונים העלה לוינסון אינספור ציוצים ועדכונים על החניה, שלטענתו נמצאת בצמוד למשרדו של רהב ובמקרים רבים נותרת שוממת לחלוטין. לאחר שרהב טען כי הוא זכאי למקום החניה מתוקף אמנת וינה 1963 לקשרים קונסולרים, לוינסון פנה ליועץ המשפטי של האו"ם על מנת לבחון את הנושא.

רהב, שכידוע חרד מאוד לתדמיתו הציבורית, לא נשאר חייב והגיב בעניין יותר מפעם אחת, בין השאר בהאשמות על כך שלוינסו מהלך עליו אימים. רהב אף פנה בנושא למו"ל הארץ עמוס שוקן, ואיים בפרסום תחקיר על לוינסון.

אמש (שלישי) פרסם רהב פוסט ארוך בפייסבוק שבו הוא שוטח את טענותיו נגד לוינסון. בפוסט כינה היח"צן את פעולותיו של לוינסון כ"טרור תקשורתי" וטען כי מדובר ב"התנפלות מטורפת של איש הזוי". הוא סיים את הפוסט בפנייה לשוקן ולעורך הראשי של "הארץ" אלוף בן, בדרישה לפתוח בוועדת בדיקה בראשות שופט עליון בדימוס שתעסוק בשמועות על לוינסון אותן חשף לדבריו ב"תחקיר" שלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ