כשהפארודיה ירתה לעצמה בראש: הכירו את ה"טראמפי בר", הדובי הנשיאותי

נולד ב'יום הדגל', מגיע קומפלט עם דגל משלו ועוזר למעריצים במשחק הגולף שלהם. מדובר במוצר אמיתי לגמרי, שמסמל את התקופה בה אין צורך אמיתי בסאטירה פוליטית

איתן לשם
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתן לשם
איתן לשם

הנשיא ה-45 של ארצות הברית, הידוע יותר בכינויו "הדונלד", כבר נכנס מזמן לפנתיאון בעקבות שרשרת אינסופית של התבטאויות ושערוריות. אך לצד השינויים בפוליטיקה העולמית שהתנהלותו גוררת, ניתן לחזות גם בשינוי והקצנה אצל קהל מעריציו. וכמובן שיש מי שמתרגם את ההערצה הזו להרבה כסף, לפעמים בדרכים די תמוהות. זהו המקרה של ה"טראמפי בר" – דובי חמוד, עם פאת טראמפ ודגל כוכבים ופסים מוחבא בגבו.

המוצר החל להימכר בשלהי השנה שעברה על ידי חברת 'Exceptional Products' הטקסנית, אך עלה לכותרות לאחרונה בעקבות שידור פרסומת ברשת פוקס. המוצר עצמו, לצד האנשים שמופיעים בסרטון הפרסומת (כולל שחקן גולף חובב שנשבע שהדובי "עושה את משחק הגולף שלי גדול שוב") גרמו לרבים לראות את המוצר כעוד "פייק ניוז" ליברלי שנועד להגחיך את אוהדי הנשיא "הבורים". אך אתר בדיקת העובדות 'snopes' חקר, בדק ומצא שאכן מדובר במוצר אמיתי שניתן למכירה עבור 39.90 דולר (או בשני תשלומים של 19.95).

משווקי ה"טראמפי בר" טוענים שלא מדובר בבדיחה, ושכל המופיעים בפרסומת אינם שחקנים אלא "וטרנים שדיברו מתוך ליבם". כמה פרטים על הדוב הנשיאותי: הוא נולד ב'יום הדגל' (14 ביוני), הוא אוהב שמציבים אותו בחזית ההארלי דייוידסון, ומחבב מאוד את משחק הגולף, ממש כמו הדמות שעליה הוא מבוסס.

אגב, ה"טראמפי בר" הוא לא הדוב הנשיאותי הראשון. קדם לו ה"טדי בר" – אבי אבות דובי הצעצוע, שנקרא על שמו של הנשיא טדי רוזוולט. שום סאטירה לא יכולה להתחרות במופרכות של המציאות הטראמפית, ואולי זהו התרגיל הגדול ביותר של מפיקי הסרטון והמוצר הקונספירטיביים - לערער כל כך את יסודות האמינות עד שהכל ייראה אפשרי. כולל דובי נשיאותי חמוד ומוזר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ