האם זה "תקוף תעשה פיגועים" - 2018?

"בחיפה תקבלו אותנו" הוא שיר הלל של קומיקאי לבנוני לחופרי המנהרות של חיזבאללה, אך לצד רגעים קומיים טובים ושיר עם יהודי הוא חסר את ההמצאה הקליטה שתהפוך אותו ללהיט ישראלי אמיתי

איתן לשם
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמונה
איתן לשם
איתן לשם

בעיצומו של מבצע "מגן צפוני" לחשיפת מנהרות מכיוון צפון לשטח ישראל, פרסם הקומיקאי הלבנוני מוחמד שאמס סרטון שמיועד לעין וללב הישראליים. 25 אלף צפיות ביוטיוב בתוספת כמה אלפי צפיות בטוויטר ופייסבוק, הפכו את שאמס למרואיין מבוקש בכלי התקשורת הלבנוניים, ולא נראה שהוא מכה על חטא או חוזר בו ממה שאמר ושר בסרטון.

"בחיפה תקבלו אותנו", כך נקרא הסרטון, שב-3:32 הדקות שלו מנסה להלחים חומרי ארכיון עם אילוסטרציה קומית של חפירת מנהרות, כדי להבהיר שמלאכת החפירה תימשך. "הוא מחפש מנהרות ותחת ביתו חופרים", שאמס שר על נתניהו לצלילי "הבה נגילה". ההתרסה הקומית ממשיכה - "אנחנו יכולים לומר לך מה אכלת לארוחת בוקר, מתי אתה מתעורר ולמה רבת עם אשתך".

בנוסף לעקיצות כלפי נתניהו וישראל ישראלי, במקרה הזה "אביחי" ("אנחנו גולשים לך על ה-WIFI"), שאמס מציג גם מספר התגרויות קומיות-שלומיאליות כגון גניבת מא"גים של חיילי צה"ל לא ערניים, הודעה על ניתוק מים כי הקו עובר בתוואי של המנהרה המיועדת, והבהרה למחוקקים הישראליים ש"אנחנו סופרים מי מכם בא ומי לא". הכל בגרסה הערבית ל"אח הגדול - האופציה התת קרקעית".

למרות הנימה ההומוריסטית שעולה מן הסרטון, שאמס ממשיך ומפרסם בחשבונות שלו ברשתות החברתיות תמונות ופוסטים התומכים בפרויקט המנהרות של חיזבאללה. התגובות לסרטון נחסמו מראש כדי למנוע התגוששות חיזבאללה-ישראל, ועל פי החשיפה לה זכה הקומיקאי גם בישראל וגם בלבנון נדמה שהמטרה שלו הושגה.

אך האם מדובר פה על "תקוף תעשה פיגועים" חדש? לא נראה כך. הסרטון הוויראלי ההוא של חמאס, שבא לקלל ויצא קורע מצחוק, לא מקבל פה תחרות וויראלית הולמת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ