אף אחד לא פינה מקום לאשה ההרה, אז בעלה הפך לכיסא, וללהיט ויראלי

סרטון ויראלי תוצרת סין מחלקת את הרשת לשניים – אלה שמגדירים אותו גיבור ואלה שבוכים על מר גורלם של הגברים. ואתם – הייתם משמשים כסא?

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בעל כיסא
איתן לשם

גיבור או קורבן? סין ניפקה לנו את אחת הדילמות המגדריות הוויראליות ביותר של השנים האחרונות, בחסות מערכת הבריאות הצפופה ואנשים חסרי נימוס: בעל ואישה כורעת ללדת הגיעו לבית חולים בעיר חה-גאנג, ובזמן שהמתינו להיכנס לבדיקה נתקלו במחסור במקומות ישיבה.

אז מגיעה שעתו היפה/האומללה של הגבר. הוא מזהה כי לאשתו הסובלת אין מקום לשבת, מתכופף כרובוטריק מכוון מטרה והופך עצמו לכיסא. האישה ההרה בתגובה מתיישבת על בעלה, נחה לרגע תוך כדי ניסיון לשחרר את ההתכווצויות. אלא שעבודתו של הכיסא/בעל לא מסתיימת - הוא מציע לאשתו שתייה וכנראה גם לא מעט נחמה. האנשים האחרים, שנראים בסרטון לא כל כך מתרשמים מהמחווה הוויראלית, עסוקים בסמארטפונים שלהם ולא עושים קולות של פינוי מקום.

הסרטון, שפורסם ברשתות החברתיות הסיניות, צבר 10 מיליון צפיות בתוך שבוע ואז פרץ את הסכר אל שאר העולם. מיותר לציין שהוא עורר הדים עם הגעתו למערב, שם התגובות התחלקו לשני מחנות - נשים המהללות את הבעל הגיבור, עם תגובות בנוסח "סוף סוף גבר עושה משהו מועיל בחדר לידה" או "גבר שמבין את תפקידו", והמחנה שבו גברים הגדירו את המחווה כ"לא אנושית" ו"דוגמה נהדרת לחיים האומללים של הגברים".

היו גם מי שהגדירו את המחווה "רומנטית" ותגובות רבות נזפו באחרים שלא הועילו בטובם לקום ולפנות מקום. אך את התגובה האיומה ביותר סיפקה משטרת hegang, שבתגובה לסרטון כינתה את כיסא הבעל הזה "גיבור". גיבור עם תור לטיפולי גב, כנראה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ