איתות מאיראן? סטודנטים סירבו לדרוך על דגלי ישראל וארה"ב בקמפוס

מתברר שגם סביב הנוהג הסמלי של דריכה על דגלי "השטן הגדול" ו"השטן הקטן", כפי שארה"ב וישראל מכונות באיראן, יש פולמוס לא קטן. המחאות האחרונות הובילו לסירוב גלוי

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתן לשם

על פי הנעשה ברשתות החברתיות ניתן לקבוע כי המחאה ההמונית של אזרחים רבים באיראן חזרה לרחובות, בעקבות הזעם על תקרית הפלת המטוס האוקראיני. לצד סרטונים של המשטרה האיראנית צרה על מוסדות חינוך ואלפי מפגינים הקוראים נגד המשטר במוקדים רבים, צץ סרטון אחד שהציג פן שונה של ההפגנות באיראן. סרטון שפורסם היום על ידי המשתמש @mamlekate, מציג קבוצה גדולה של סטודנטים המסרבת לדרוך על דגלי ארה"ב וישראל הענקיים שהוצבו במקום לדריכת המפגינים.

הסרטון, שכבר גרף למעלה ממאה אלף צפיות, משך גם מאות תגובות – רובן של אנשים המביעים את תסכולם והתנגדותם להוראות של המשטר באיראן. רבים שם טוענים שכמו חובת לבישת החיג'אב, גם הנוהג הזה של דריכה על דגלי "האויב" סופו להיכחד מהעולם. בין התגובות הסתתר גם סרטון אחר, מגובה המפגינים, שם מתבררת תמונה אופטימית אף יותר.

לא רק שהמפגינים התאמצו כדי לא לדרוך על הדגלים, אם אף ליוו בצעקות "לא, לא!" את כל מי שבחר כן לדרוך עליהם. מגיבים רבים אף הסבירו את הדריכות על הדגלים בהפגנות בכך שהשלטונות לא מותירים למפגינים ברירה.

בין המגיבים הרבים גם התפתח ויכוח, שמזכיר מאוד כזה שאנחנו מורגלים בו בישראל, בין אנשים שדרשו להזכיר לכל "נמנעי הדגל" על כך ש"רק לפני כמה ימים בכיר שלנו נרצח על ידם, ואתם מתחנפים אליהם". המגיב הזה זכה לתגובה ציונית הולמת שניסתה לברר אם הוא "בוט בתשלום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ