אני לא מחכה לרצח הבא!

היבא מלחם
היבא מלחם
היבא מלחם

للمقالة بالعربية: لن أنتظر جريمة القتل القادمة

לא אשב בשקט כשרצח של נשים הופך להרגל, עניין יומיומי. כל שנה נרצחות עשרות נשים בגלל האלימות של חלק מהגברים. הדבר הקטן ביותר שאני יכולה לעשות, יחד עם עוד נשים, שותפות ופעילות, זה לצאת לרחוב ולהשמיע את קולי הזועם. אני רוצה להגיד לממשלה הזאת: אני כאן. אנחנו כאן, והגיע הזמן לשינוי. הגיע הזמן לפתור את הבעיה מהשורש. אני לא מחכה לרצח הבא!

במחאה שהתקיימה ביום שני (1.6) השתתפו אלפים: נשים ערביות, נשים יהודיות, גברים, צעירים וצעירות מכל שכבות החברה, ללא הבדל דת, גזע ומין. מפני שבעיניי, כולנו נלחמים ופועלים להפסקת האלימות נגד נשים. אני דורשת שהאלימות הזאת תיפסק מיד, אני לא מחכה לרצח הבא!

במהלך המצעד הרגשתי עוצמה אדירה בשל נוכחותן של עשרות נשים ששיתפו בדברים כואבים ומפחידים שעברו. אבל למרות העוצמה, היה קשה ואף מדכא לשמוע אותן מספרות על מה שהן עברו, לבד, בלי תמיכה ממסדית כלשהי. אני לא מספר. נשים אינן נתונים סטטיסטיים. לכל אחת יש סיפור כואב וטרגי. האובדן של כל אחת משפיע על כולנו, וגורם לי לשאול את עצמי, איך ולמה נלקחים חיי נשים? התשובה פשוטה: לנו, הנשים אין ביטחון, ולממשלה זה לא. אני לא מחכה לרצח הבא!

מערכת אכיפת החוק לא עושה את עבודתה כמו שצריך, ובעקיפין מחפה על פשעים של גברים אלימים ומסכנת את חייהן של נשים. הרבה תיקים בהם גברים מואשמים ברצח ואו באלימות נסגרים – לא מחוסר ראיות אלא בגלל התנהלות ומדיניות מערכתית לקויה. הביורוקרטיה רוצחת אותי ואת אחיותיי, מסכנת ומאיימת על חיי נשים – ולכן היא חייבת להשתנות במהרה. אלו הרגעים בהם המדינה חייבת להתבייש. למה? כי היא מפקירה את הנשים, בתירוצים של חוסר משאבים ותקציבים. כי מה, זה לא חשוב ? לאן עוד נגיע? נמאס נמאס, נמאס!! אני לא מחכה לרצח הבא!

מה "ממשלת החירום" עשתה למעננו? כלום. אני לא אשתוק ולא אשב בבית, יש בי צעקה גדולה והיא תישמע. יצאתי למצעד כי רציתי שנשים יידעו שאני לא שותקת, שאנחנו לא שותקות יותר. אנחנו לא מחכות לרצח הבא.

אני מזועזעת וכואבת עד עומק נשמתי, אבל הפשעים האלה הזכירו וחידדו לי את הסיבה שבגללה אני רוצה ללמוד משפטים ולהיות עורכת דין. כן, אני רוצה לעזור לכל אישה שעוברת את הדבר הנורא מכל – אלימות קשה, פחד ולעתים אובדן חייה. אני רוצה להילחם, להיאבק ולנצח במערכה של ההגנה על חייהן של נשים, כי זכותנו לחיות. אנחנו לא מחכות לרצח הבא!

וזאת לא רק אני – יש נשים כמוני בכל הדתות ובכל שכבות החברה. אמנם לא כולנו נלחמות, יש לנו אחיות כלואות ומדוכאות. לאחיותיי אלה אני אומרת: אל תשתקו. שתפו אותנו, אנחנו כאן בשבילכן, לא ניתן לכן להיאבק לבד. אנחנו לא מחכות לרצח הבא!

אני רוצה להאמין שהצעדה, ההפגנות והקמפיינים שאנחנו מובילות ימקמו את הנושא של אלימות נגד נשים ורצח נשים, במקום גבוה בסדר היום החברתי-הציבורי הרחב. פוליטיקאים, תפקחו את עיניכם תתחילו לטפל בסוגיה, לפני הרצח הבא. אנחנו לא מחכות יותר!

הכותבת פעילה חברתית, בת 17 מהכפר עארה

للمقالة بالعربية: لن أنتظر جريمة القتل القادمة

הצטרפות לקבוצת הפייסבוק של המדור

תגובות