ראידה אדון
ראידה אדון

للمقالة بالعربية: لِنحب بيبي!

כהונתו המתמשכת של ביבי גורמת לי לשאול שאלות רבות וקשות, למה קשה להעיף את האיש? ואיך כהונתו המתמשכת כראש ממשלה הפכה לדיקטטורה מתמשכת? איך העם בארץ זו לא חזה את העתיד להתרחש? איך עם זה לא קם בהמניו נגדו? איך הוא מסוגל להשפיע ולהפעיל עם מפוחד זה?

המלך ביבי ברייה הישרדותית בהחלט, הרי הוא יודע וגם עמו יודע שהוא אמנם מלך אבל "עירום", ולכן הוא לא בוחל בשום אמצעי כדי להשפיע על תומכיו. ועל סמך כך, משווק את עצמו כאדם טוב, אכפתי, נדיב , קורבן שהקריב את עצמו למען עמו שבתמורה רוצה להפילו! אבל אתם יודעים במה הוא הכי טוב? בלמצוא אויבים כדי להתחזק. הוא מתנהג כמו אל, מאלץ את בני עמו המפוחדים לבחור בצד אחד של משוואת יחסי הכוחות, ועדיף שזה יהיה הצד שלו.

לבחור בצד של נתניהו זה אומר להצביע עבורו, אני לא מבינה איך שוב ושוב למרות המשבר הכלכלי העמוק האיש נבחר ע"י הציבור! יותר מזה, איך הציבור האמין שכחול לבן היא שמאל !!! האם יש שמאל במדינה זו? הרי מי שהכשיר ובנה את ההתנחלויות לאחר מלחמת ששת הימים היו ממשלות השמאל הציוניות! ועדיין, להפתעתי מסתבר שישי שמאל באראץ זו, רק שהוא מאוד קנאי, לאומני ומעיז להמשיך להתנדנד פוליטית ובכל הפגנת שלום חייב לשיר את התקווה. אז בבקשה ביבי, תנוח ותנשום עמוק אין בארץ זו היום שום שמאל, ישנה רק קבוצת אנשים שעדיין מתעקשת להגן על האנושיות, החירות וערכי הדמוקרטיה שרמסת. אין מישהו שמאיים עליך ואין מישהו שרוצה להרוג אותך, ואם יש אחד כזה הוא בטח מהכת השברירית, קנאית גזענית שבמשך שנים טיפחת. 

כמו כוכבי תיאטרון וקולנוע ביבי חייב שליטה, הערצה, אהבה ותחרות, הוא מכור לאור הזרקורים ולתהילה. הרי יכל אחרי שצבר הון רב לפרוש וליהנות מהחיים, אך לא עשה זאת מפני שנדבק בחיידק הפוליטיקה. רק שבמקרה שלו, הוא איבד מזמן את האיזון ואת השפיות ועדיין מתעקש לכבוש את המסכים.

ככה גם שחקנים, חלקם מוצאים את האיזון וחלקם לא, ואז הם מדמים לנשים שבעל כורחן מוכרות את גופן. ובהתאם מופיעים בכל מקום, ללא תשלום ואף לוקחים על עצמם תפקידים גרועים ביותר. זה בדיוק מה שקורה לביבי, הוא חלש אך אלים כלפי בני עמו, אלימות זו הפכה את ישראל לדיקטטורה בשליטה משטרתית לא פחות אלימה.

ביבי נלחם על כסאו ומשתמש בכתו המצויידת באלות על מנת להשליט טרור. הוא חלש ובלי שליטה, אבל עדיין ממשיך להמציא שקרים האחרון היה האיום על חייו! המצאה שנשמעת מגוחכת, מפני שרוב האנשים בארץ זו מנסים לשרוד ולהתפרנס בכבוד. ביבי, במקום שתהרוס את המעט שנשאר, פשוט תפרוש!

للمقالة بالعربية: لِنحب بيبي!

הצטרפות לקבוצת הפייסבוק של המדור

הכותבת היא שחקנית ואמנית

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ