זה מקסים להיות ערבי ללא ראש!

נציגי הרשימה המשותפת, אחמד טיבי, איימן עודה ומנסור עבאס
עידו דמבין
עידו דמבין

للمقالة بالعربية: كُن عربيا، لكن إياك أن ترفع رأسك

ההבנה שבישראל מותר לך להיות ערבי רק בתנאי שאתה לא מרים את הראש, שותק, לא מצביע ובטח לא פעיל חברתית - פוליטית מקסימה נכון? כוונתי לאיומה!. ואם בכל זאת כערבי תחליט להיות בעל פרופיל ציבורי, עדיף שתהיה יפה תואר, תדבר עברית רהוטה או לפחות תכבוש שערים עבור הנבחרת הישראלית. ואם נפל בחלקך לכהן כחבר כנסת, ראש עיר או ממלא משרה ציבורית אחרת כלשהי תתויג, כטרוריסט,  נבחר ציבור שדואג רק לפלסטינים, לא אכפת לך מהערבים אזרחי המדינה, ומעל לכל לא מייצג את רוב הציבור הערבי. כן זה היחס של רוב הציבור הישראלי לערבים אזרחי המדינה, הוא מסתכם בבקשת תפריט קינוחים באבו-גוש, חומוס ותחושות פלורליסטיות לאחר מכן. 

לחברי כנסת אחרים הכוונה יהודים, מותר הכל החל מהפרת הנחיות משרד הבריאות, מעילה בתפקיד, בגידה בבחורים, וכלה בפרסום שלל שקרים וכיוצא באלה. מיותר לציין שחכ"ים ערבים לא יעזו לעשות רבע ממה שהזכרתי לעיל, הרי הם אשמים בלי שעשו דבר. לא משנה מה יעשו הם ממולקדים: אם יתמכו בממשלה, אז הם נצלנים. ואם לא יעשו זאת, הם טרוריסטים. ואם יתיישרו ימינה וישירו את התקווה בכל בוקר הם משתכנזים ושוב לא מייצגים. ואם יעזו להעביר ביקורת על המדינה או חס וחלילה על הממשלה, נו מה, לא הבנתם? הם ט-ר-ו-ר-י-ס-ט-י-ם. קלצ'ניקוב, חגורת נפץ וכאלה. צבי יחזקאלי כבר אמר לנו היהודים, שדאע"ש חיזבאללה וחמאס באים לרצוח אותנו. 

וכך יוצא שלכנסת הנוכחית נבחרו 62 חברי כנסת בקולותיהם של מי שהכריזו רק-לא-ביבי, לממשלה זו יש רוב וכוח אשר באמצעותם ביכולתה להפיל את נתניהו, להשליט סדר בלי לפרק את הדמוקרטיה, לטפל בקורונה ולהוציא אותנו לדרך חדשה. רק שמבחינתנו היא נסתרת, אגדה, המצאה, חלום מנותק ופנטזיה נאיבית. היא זו שאין לומר את שמה. ממשלה עם הערבים! מצד אחד, פרישה של כחול לבן מהממשלה פירושה האחד והיחיד, בחירות. ומצד שני, ממשלה עם הערבים או בתמיכתם החלקית או המלאה - או כל יצור כלאיים אחר - היא חטא מוסרי ופוליטי. אין פתרון למלכוד הזה!

ערבים יכולים הכל - למות מקורונה, לטפל ביהודים, לספק להם שירותים, לשחק בנבחרת שלהם, לנקות את הזבל שלהם, להגיש בטלוויזיה שלהם. אם כי, עדיף שיהיו חצי נוצרים או שיהיו ציונים בעצם. ובכל מקרה שלא יעזו להתחתן עם יהודים, טפו התבוללות בארץ הקודש! הם יכולים להיות דרוזים, כי דרוזים זה אחלה, הם הולכים לצה"ל. אבל ברגע שזה מגיע לכנסת זה סיפור אחר, אפילו ז'בוטינסקי שהציע 'שולחן עם הערבים' הפך לבוגד. אנחנו מעדיפים לבטל את הדמוקרטיה ולתת לביבי את מפתחות המדינה, רק לא לקבל את היד המושטת של הערבים. משמע שהדמוקרטיה כאן בסימן שאלה, בלי כבוד הנאשם בתפקיד הקיסר.

הכותב הוא עורך דין, כותב ומרצה על פוליטיקה ישראלית ואמריקאית

للمقالة بالعربية: كُن عربيا، لكن إياك أن ترفع رأسك

הצטרפות לקבוצת הפייסבוק של המדור

תגובות