המנסורים נובחים והשיירה עוברת

מימין: מזכ"ל חד"ש, מנסור דהאמשה, אחמד טיבי, איימן עודה ועופר כסיף ביום חמישי. עד הרגעים האחרונים היו שקיוו שהרשימה המשותפת תשרוד
חאדר אבו-סייף - צרובה
חאדר אבו-סייף

للمقالة بالعربية: الكلاب تنبح والقافلة تسير

אני מודה למר מנצור דהאמשה מזכיר חד"ש – על כך שהזכיר לי לפני כמה ימים דרך אחד מראיונותיו, למה לא הצבעתי מעולם לחד"ש ולמה כנראה לא אצביע בעתיד למפלגה זו! באותו ראיון אמר מר דהאמשה בפה מלא וללא בושה: "חד״ש והמפלגה הקומוניסטית רואים בהומוסקסואליות תופעה לא טבעית. אנחנו מאמינים בחירות אישית לכל אדם אפילו אם זו מחלה״.

ברור לכם, שמר דהאמשה מנסה להתנער מההצבעה נגד טיפולי המרה ומנסה לנקות את התדמית הפרו להטב״ית שדבקה בחד״ש בחודשים האחרונים עקב אותה הצבעה. מה שמנצור דהאמשה עשה בראיון שנתן, היה סוג של טיפול שורש לאותה הצבעה; וחזרה על אותה מנטרה ששמענו אלף פעמים מכמה חכ"ים בחד"ש. אז כן, זה ממש לא מפתיע אותי שמזכ"ל התנועה חוזר על אותה אמירה בצורה כ"כ טבעית.

מאז ומתמיד חרטה חד"ש על דגלה את ההגנה על "זכויות האדם באשר הם". אבל כעת קיים חשש גדול לאבד את קולו של הרחוב הערבי, בעקבות תמיכת המפלגה בזכויות הלהט"בים שהם זכויות לגיטימיות לכל דבר ועניין.

אז מר דהאמשה חושב שהומואים זה "דבר לא טבעי", והוא טוען שהתופעה כמעט ולא קיימת בחברה הערבית, אבל אם מתעקשים איתו הוא מעדיף לא לענות הומואים דרך טיפולי המרה בכפייה. והנה אנחנו קהילת הלהט"ב הערבית עומדים שוב ללא הגנה כלל, בין מנסור עבאס שהכריז עלינו מלחמה ובין מנצור דהאמשה שחושב שאנחנו יצור מיתולוגי לא ראוי לזכויות בסיסיות, אבל גם אסור לחשמל!

זוכרים את תקרית טחינת אל-ארז שספגה התנכלויות עסקיות, אישיות ואף החרמה, מאחר ובעלת החברה הודיעה על תמיכתה בקו חם לחברי הקהילה הלהט"בית הערבים? אישה אחת ושמה ג'וליה זהר ללא כל אינטרס פוליטי, עמדה בפני הרדיפה והאלימות שהופנתה כלפי הלהט"בים הערבים מכל עבר. אם זהר תרוץ לכנסת היא תהיה האישה שאצביע עבורה ולא לחבורת הפחדנים, שיושבת על הגדר ומגמגמת וחושבת שאפשר להתכחש לקיומנו, אבל עדיף שלא לחשמל אותנו!

להט"בים ערבים שקוראים שורות אלה, אל תפחדו הגענו לארץ המובטחת, הרי הפכנו לסוגיה הלוהטת ביותר בפוליטיקה הערבית המקומית! זה אומר שבין אם הם חושבים שאנחנו תופעה שצריך להתנער ממנה, או תופעה שצריך לחשמל אותה חובה עלינו להצביע עם הרגליים ולהראות לחד"ש, לרע"מ, לתע"ל ולבל"ד, וכל מה שנמצא בתוך הרשימה המתפוררת שמי שמתעסק מתרסק!

הכותב הוא פעיל למען זכויות להט"ב

للمقالة بالعربية: الكلاب تنبح والقافلة تسير

הצטרפות לקבוצת הפייסבוק של המדור

תגובות