תוקפים את ח"כ עאידה תומא סלימאן בגלל הצלחתה

ג'דיר האני
ג'דיר האני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עאידה תומא סלימאן
עאידה תומא סלימאןצילום: רמי שלוש
ג'דיר האני
ג'דיר האני

للمقالة بالعربية: يهاجمون النائبة عايدة توما سليمان لأنها ناجحة

מפלגת הליכוד יצאה למתקפה נגד הרשימה המשותפת, הפעם בשפה הערבית, ודווקא נגד אישה שהיא פעילה למען הנשים, כל הנשים. בליכוד שכחו שמי שצריך להגן על הנשים היא לא עאידה תומא סלימאן אלא המשטרה והמשרד לביטחון פנים, שבראשו עומד השר גלעד ארדן, חבר ליכוד.

הכי קל לתקוף אישה, אף על פי שבמדינה כמו מדינת ישראל אישה בתפקיד בכיר אמורה להיות סיבה לגאווה, וודאי אישה ערבייה. כאישה שמקדמת את יישום החלטת מועצת הביטחון של האו"ם 1325 אני רואה בחומרה רבה את השימוש באישה לקמפיין פוליטי. זהו איום בדרך עקיפה על נשים שירצו להתמודד בעתיד על תפקידים ציבוריים על מנת לקדם את מעמדן של נשים.

במקום להגן על הנשים, מפלגת השלטון בחרה להסית נגדן. לפני הבחירות הקודמות גם אני "כיכבתי" בסרטון של הליכוד וחוויתי את ההסתה על בשרי, אבל הכפשה כזו מחרידה והיא תשפיע על מאות נשים, שלא יעזו להתמודד ואף לשקול הצבעה למשותפת. משתמע מהפוסט של הליכוד, שהרצח של הנשים הערביות הוא באשמתה של עאידה. זה עוד מבלי להתייחס לתגובות המחרידות עליו.

במקום שהמפלגות יגדילו את ייצוג הנשים ברשימותיהן, הן מסיתות נגדן. יש לזכור, שעאידה תומא סלימאן הקימה את המקלטים הראשונים לנשים מוכות בחברה הערבית.

מפלגת השלטון מאשימה למעשה את עאידה במותן של 45 נשים ערביות, כאשר המדינה הפקירה את אותן הנשים והממשלה לא נקפה אצבע.

הממשלה לא אישרה הצעות חוק שעאידה והוועדה הציעו, ואף עיכבה את התקציבים אשר אושרו למאבק באלימות נגד נשים. המדינה סגרה מקלטים במקום לתקצב אותם וסגרה את הברז ולא אפשרה להקים עוד מקלטים לנשים מוכות. רצח של נשים ערביות מתרחש בחסות המשטרה והממשלה. המשטרה שמטפלת באלימות בחברה הערבית, אלימה בעצמה בהפגנות ועצרות של החברה הערבית. רצח הנשים הערביות לא באשמתה של עאידה, אלא באשמת המצב הסוציואקונומי עליו אחראית המדינה בחברה הערבית, יוקר המחיה, מצוקת הדיור, האבטלה ועוד. רצח נשים בחברה הערבית קורה כי המשטרה לא דואגת לאסוף נשק, ולא לוקחת ברצינות את התלונות של הנשים.

קמפיין הליכוד מעיד על הצלחתה של עאידה בכך שהביאה לקדמת הבמה נושא שהושתק והוזנח במשך שנים רבות. רק בזכות שותפות של נשים המייצגות את מגוון קבוצות האוכלוסייה במוקדי קבלת ההחלטות, נושאים הרלוונטיים לחייהן של נשים ולביטחונן מקבלים ביטוי. רק בזכות העיסוק הבלתי פוסק של ח"כ תומא סלימאן בנושא, הזעקה של הנשים הערביות נשמעת ומקבלת ביטוי גם בקמפיין הליכוד. בזכותה, הנושא נהפך לבעיה של כולנו, לא רק של נשים ערביות.

תתארו לכם שאת הוועדה לקידום מעמד האישה הייתה מובילה (או תוביל) חברת כנסת (או חבר כנסת) מהליכוד. האם החברה הערבית הייתה מקבלת מקום משמעותי? האם הביקורת על טיפול הממשלה בנושא הייתה נשמעת בקול חד וברור? האם הפיקוח של הכנסת על הממשלה בנושא היה בלתי מתפשר? אני בספק.

חברה בוועדת היגוי 1325 שמובילה עמותת איתך מעכי, משפטניות למען צדק חברת

للمقالة بالعربية: يهاجمون النائبة عايدة توما سليمان لأنها ناجحة

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק של המדור

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ