עמירם לוין: "בפעם הבאה נקרע לפלסטינים את הצורה ונעיף אותם מעבר לירדן"

עמירם לוין, אלוף פיקוד הצפון לשעבר שהתמודד על ראשות המחנה הציוני וחבר לאבי גבאי, העניק ראיון שנוי במחלוקת ל"מעריב": "הכיבוש הגיע לפלסטינים, לא מגיע להם כלום"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמירם לוין ואבי גבאי
הארץ

אלוף במיל' עמירם לוין העניק ראיון למוסף סוף השבוע של מעריב, וקטעים שמתפרסמים ממנו היום מציגים קו לוחמני במיוחד של האיש שחולם למלא את משבצת הביטחוניסט לצידו של היו"ר אבי גבאי. "היינו יותר מדי טובים ב-67'", הצהיר לוין, "אם הם יפרו הסכמים אז בפעם הבאה נעיף אותם מעבר לירדן. הכיבוש הגיע לפלסטינים, לא מגיע להם כלום כי הם לא קיבלו את גבולות החלוקה. הבעיה היא שהכיבוש משחית, וזה כבר איום קיומי עלינו כחברה".

בראיון לאייל לוי לא נרתע לוין מלבקר את צה"ל, בו שירת במשך 33 שנים. "צה"ל שכח לנצח. אתה הופך מנמר לחזיר בגלל השליטה בעם אחר, לא מחפש מטרות אלא שמן ותקוע באדמה. המשימה היא לא להחזיר את החיילים הביתה בשלום, אלא להרוג את האויב".

לוין התמודד על ראשות העבודה בפריימריז האחרונים, רק כדי לפרוש ברגע האחרון ולהודיע על תמיכה בגבאי, שלאחר שנבחר החל לקרוץ לימין וייצר מספר אמירות שנויות במחלוקת. "דברים אומללים", כינה לוין את האמירה של גבאי על כך שהשמאלנים שכחו להיות יהודים, "אבל אני מעדיף אדם שעונה ולא רק מקריא מסרים. הוא האלטרנטיבה היחידה". בדבריו ניכר שיש בו הערכה רבה לראש הממשלה נתניהו, אותו הוא מגדיר "איש רציני, אבל הזמן הרב בשלטון לא פסח עליו". בהתייחס לפרשת הצוללות לוין מאשים דווקא את שר הביטחון לשעבר משה יעלון: "יותר קל לי לקבל את עמדתו של ראש הממשלה, אבל איך זה עבר את שר הביטחון והרמטכ"ל? אני רוצה הסבר מבוגי". 

את הדיווחים על הדתה בצה"ל הוא מגדיר כ"אידיאלים", ועל ההתנחלויות הוא מודיע ש"אני לא מאלה שימחאו כף אם יפורקו, אנשים חיים שם". לוין גם מבקר את יאיר לפיד, שמכונה בפיו "אדם שלא ניהל בחייו דבר פרט למיקרופון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ