גם אתם רוצים להתריע על טיל גרעיני מתקרב? הנה הסיסמה

האמריקאים עדיין מנסים להבין מה הוביל לאזעקת השווא בהוואי, וברשת צצה תמונה ובה מופיעה סיסמת הכניסה למערכת ההגנה האווירית של המדינה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיסמה בהוואי
הארץ

ביום שבת האחרון קיבלו אלפי בני אדם לטלפונים הסלולריים שלהם התרעה על טיל גרעיני שמתקרב להוואי, הודעה שהתבררה כטעות אנוש. העובד שלחץ על הכפתור הלא נכון ועורר 38 דקות של פאניקה באיים "עבר תפקיד", והפיאסקו יוחס לטעות אנוש. אך בכך לא תמו בעיות אבטחת המידע של מרכז ההגנה בהוואי. תמונה שצולמה ביולי האחרון, וצצה בימים האחרונים, מציגה לראווה את סיסמת הכניסה לאחד המחשבים במרכז.

הרשויות בהוואי הבהירו שהסיסמה אינה קשורה למערכת שהופעלה בטעות, והכחישו מכל וכל אפשרות שהאזעקה היתה עבודה של האקרים. עם זאת, הסיסמה הגלויה לכל מדגימה משהו על רמת האבטחה והנהלים הרופפים של הארגון, שסופג כעת ביקורת חריפה. בנוסף, פורסם ברשת גם צילום מסך של תפריט האפשרויות שכנראה בלבל את העובד שלחץ על האפשרות הלא נכונה.

כך נראה מסך האפשרויות שבלבל את העובד המפוטר:

הרשתות החברתיות ממשיכות לעסוק באזעקת השווא ולאסוף עוד ועוד עדויות של אנשים שחוו את רגעי האימה. שניים כאלה הם לא אחרים מאשר ביל והילארי קלינטון, ששהו בהוואי בסוף השבוע והרגישו על בשרם את העצבים הרופפים של משבר גרעיני. 

ולגבי הפתק ההוא, הרשויות הבטיחו כי הסיסמה שונתה מזמן. אבל התמונה שצצה מוכיחה דבר אחד - שכל המשרדים, בין אם עוסקים בביטחון האומה או מכירות מהדקי נייר, וכל האנשים דומים זה לזה. כולנו לא מצליחים לשנן בעל פה את עשרות הסיסמאות שהמאה ה-21 דורשת מאתנו לזכור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ