כמה עולים 4 סטייקים, צלחת דגים וכוס מים בוונציה? המחיר גרם אפילו לראש העיר להתערב

ארבעה תיירים יפניים נפלו למלכודת תיירים על סך 1,100 יורו, ומפקד משטרת ונציה התגייס לטובתם. וזו רק אחת הבעיות של האתר התיירותי השוקע

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ונציה
הארץ

ראש עיריית ונציה ומפקד המשטרה בעיר הודיעו כי הם מתכוונים להתערב ולחקור את מה שנחשד כעקיצת תיירים - ארוחה לארבעה שהסתכמה בחשבון של 1,100 יורו. ארבעת התיירים היפנים, שנמצאים באיטליה בטיול לימודים, הגישו תלונה במשטרה אחרי שאכלו במסעדה בכיכר סן מרקו - אחד האתרים המתויירים ביותר בעיר - ארוחה שכללה ארבעה סטייקים, צלחת דגים על הגריל ומים. 

ראש עיריית ונציה צייץ בטוויטר כי "יבחן את הדברים ואם ימצא בהם צדק, האחראים ייענשו. אנחנו תמיד בעד צדק". אך לא רק הארבעה נעקצו במלכודת תיירים ונציאנית, שלוש תיירות נוספות מאותה קבוצה קיבלו גם הן חשבון מופרז במסעדה אחרת. הן שילמו 350 יורו עבור שלוש מנות של פסטת פירות ים. בשני המקרים שילמו התיירים את החשבון השערורייתי, ורק לאחר מכן הגישו תלונה במשטרה. 

המסעדה נמצאת בבעלות סינית-מצרית והיא חלק מבעיה קשה סביב הכיכר המפורסמת - רק אחוז אחד מכלל העסקים בה נמצאים בבעלות מקומית. ונציה, בה מבקרים מדי שנה כ-30 מיליון תיירים, מתמודדת עם מגוון קשיים שהתיירות מביאה עימה, החל מבריחת מקומיים ועד עליית מחירים בכל תחומי החיים.

ההשתלטות התיירותית על הכיכרות והתעלות המפורסמות, לצד השקיעה האיטית אך העקבית של העיר הבנויה על לוחות עץ ושיש עצומים, גרמו לעירייה ולממשלת איטליה ליזום תוכנית להצלת הפלא התיירותי. בין האפשרויות שהוזכרו היו הגבלת מספר התיירים שיורשו להיכנס לעיר בכל יום ומגוון מלגות לסטודנטים איטלקים שאמורות לעודד חזרה של צעירים אל העיר. 

גם בישראל נרשמו בעבר כמה מקרים של עוקץ תיירים במסעדות, כששני המקרים האחרונים כללו חשבון של 16 אלף שקל לשמונה תיירים סינים במסעדה באבו גוש; ותייר מאוסטרליה שחוייב ב-36 אלף שקלים במקום 350 בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ