דודו אלהרר: "אני אשמח לשבת על גג בטרבלינקה ולראות את עמוס עוז מתפוגג"

המוזיקאי והשחקן התראיין הבוקר ל-103 אף.אם והצהיר כי מבחינתו "כל השמאלנים שמשתמשים בסמלים נאציים צריכים לחוות את הנאציזם"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דודו אלהרר
הארץ

דודו אלהרר, השחקן, הזמר והמפיק המוזיקלי, עלה הבוקר לשידור בתכנית הבוקר של שי גולדשטיין ולאה לב ב-103 אף.אם, והתייחס לעימות שלו עם איש השמאל יריב אופנהיימר מוקדם יותר בתוכנית הבוקר של קשת.  אחרי שנשאל על ידי גולדשטיין על אמירותיו נגד שמאלנים, ענה אלהרר כי לא שמאלנים סתם אלא שמאלנים שמשתמשים בסמלים נאצים. כל מי שמשתמש בסמלים נאצים...". "לתת לך דוגמה?", המשיך אלהרר, ""ישעיהו לייבוביץ' שקרא 'יהודונאצים', שולמית אלוני שהשוותה את החרדים לנאצים, עמוס עוז קרא לנוער הגבעות 'ניאו נאצים'. מי שמשתמש בסמלים נאצים צריך לטעום את הנאציזם...."

בשלב זה התערב בשיחה ניסים משעל, הביע את הזעזוע שלו מדבריו של אלהרר והציע לו להתנצל. "אני לא מתנצל", הצהיר אלהרר. גולדשטיין ניסה לסכם את השיחה, ושאל האם "אני יכול לצאת בכותרת מהשיחה הזו : 'דודו אלהרר אומר הבוקר שצריך לשלוח את עמוס עוז למחנה השמדה?" על כך הגיב אלהרר ש"לא. אבל אני אשמח לשבת על הגג בטרבלינקה ולראות את עמוס עוז מתפוגג כעשן מהארובה. זו כותרת יותר טובה".

דודו אלהרר הוא שחקן, זמר, מפיק וזוכה פרס תמוז על פועלו המוזיקלי. בין היתר היה אחראי על הפקת האלבומים "הכבש ה-16", ואלבומי הבכורה של גידי גוב ולהקת הברירה הטבעית. אלהרר הוא גם סופר ומספר סיפורים, שהגיש תכנית בגל"צ, עד שבוטלה ב-2008 בגלל תכנים פוליטיים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ