יועצו של נתניהו לקרן נויבך: "אני מבין שירשת את רשת ב' מאבא שלך"

אבי שמחון, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, ניסה להסביר את הסחבת באישור העלאת קצבאות הנכים, וברצף התבטאויות מיזוגניות תקף את המגישה: "מותר לך להגיד מה שאת רוצה"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

אבי שמחון, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, התראיין הבוקר (שני) לתכניתה של קרן נויבך בכאן ב', התייחס לסחבת בקיום ההסכם על העלאת קצבאות הנכות ותקף את המגישה אישית. "אני מבין שאת ירשת את רשת ב' מאבא שלך", הפטיר שמחון כלפי המגישה, והוסיף ש"לך מותר להגיד מה שאת רוצה". נויבך מצדה ביקשה ממנו "להשאיר את אבא שלי מחוץ לעניין הזה". 

זה היה סיומו של ויכוח קולני בין השניים, במהלכו ניסתה נויבך לברר מה פשר העיכוב בן ארבעת החודשים בקיום ההסכם. שמחון, שהוסמך על ידי ראש הממשלה למצוא פתרון למשבר, הבהיר כי משך הזמן התארך "בשל הצורך למצוא מקורות מימון תקציביים". לאחר מכן הקניט את המגישה והצהיר: "אני מבין, את לא. אני פשוט שומע את התכנית שלך ויודע שאת לא מבינה בזה".

אבי שמחון היה בכיר לשעבר במשרד האוצר, כולל ייעוץ לבנימין נתניהו בנושאים כלכליים רבים. אביה של מגישת החדשות קרן נויבך הוא אמנון נויבך, מנהל וחבר דירקטוריון של חברות רבות במשק, והיה יועצם הכלכלי של יצחק רבין ושמעון פרס.

על פי הסיכום אליו הגיעו ראשי ארגוני הנכים והממשלה, קצבאות הנכות אמורות לעלות עד ל-4,300 שקלים לחודש. הצעת החוק עברה בקריאה טרומית בדצמבר, אך מאז לא הגיעה למליאה לקריאה שנייה ושלישית בשל עיכובים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ