כשהאיש הגבוה בעולם נפגש עם האישה הנמוכה בעולם

שני מחזיקי שיא גינס לגובה - משני קצוותיו - התגייסו למען קמפיין לעידוד התיירות במצרים. התוצאה הוציאה מהרשת מגוון לבבות ותגובות משתפכות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האיש הגבוה בעולם והאיש ההנמוכה בעולם
הארץ

שני מחזיקי שיא גינס לגובה, משני קצוותיו, נפגשו השבוע במצרים. הפגישה שנשמעת כמו התחלה של בדיחה לא כל כך מוצלחת, היא בעצם מהלך יח"צ של ממשלת מצרים בנסיון לעודד את התיירות במדינה. האיש הגבוה בעולם הוא סולטן קוסאן, בן 35 מטורקיה שמתנשא לגובה של 251 ס"מ. האישה הנמוכה ביותר היא ג'ויטי אמגה, בת 24 מהודו שגובהה מסתכם ב-63 ס"מ בלבד. 

הפגישה התקיימה באתר הפירמידות של גיזה במצרים. השניים דיגמנו שלל פוזות לצלמים, ומשכו תשומת לב רבה מהתיירים במקום. למרות הקשיים הבריאותיים העצומים הכרוכים בגובה הקיצוני של כל אחד מהם, השניים הצליחו להפוך את המגבלה למקצוע. אמגה כיכבה בכמה סדרות, הודיות ואמריקאיות, בהן גילמה כמובן את עצמה. קוסאן הצטרף בשנה שעברה לקרקס בינלאומי, אחרי שמנהל הקרקס בעצמו שיכנע אותו להצטרף.

מצרים, שנמצאת כעת במערכת בחירות שנויה במחלוקת, הצליחה להתאושש מעט מבחינה כלכלית אחרי השפל של השנים האחרונות, הודות לעלייה בהשקעות זרות, גילוי מרבצי גז מול חופי המדינה, וקבלת סיוע נדיב מאוד מסעודיה. כעת, כך מתברר, מתפנה מצרים להניע מחדש את תעשיית התיירות, שנפגעה קשות בשנות המהפכה והטרור שעברו על המדינה בעלת 100 מיליון התושבים.

צילום: STRINGER/אי־אף־פי
צילום: STRINGER/אי־אף־פי
צילום: STRINGER/אי־אף־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ