הארץ

מפכ"ל המשטרה לשעבר אסף חפץ התארח הבוקר (רביעי) בתכנית קלמן-ליברמן של כאן ב', והתייחס לפרשת ההטרדות המיניות של מפקד יחידת להב 433, ניצב רוני ריטמן. "אנחנו רואים עם המהפכה של קמפיין MeToo# שכל המערכות נגועות", הצהיר חפץ, "אבל צריך שלא ייצאו מהפרופורציות. לא כל נגיעה זה אונס". 

אחרי שצמד השדרנים עימת את חפץ עם המעשים המיוחסים לריטמן, כולל הערות בעלות אופי מיני בוטה וניסיון לנשק פקודה שלו בחניון, הגיב המפכ"ל לשעבר: "זה זניח. אין צדיק שיעשה טוב ולא יחטא. כמובן שאשמח שקצינים כאלה יישארו במשטרת ישראל. אין איש שנמצא במערכת, ואין לו תקלות כאלה ואחרות". חפץ נשאל האם גם אם בתו היתה מגיעה אליו עם סיפור דומה היה מגיב באותה צורה. "כן", השיב, "הייתי אומר שיש דברים כאלה בחיים וצריך להתנגד להם, אבל גם צריך לקחת אותם בפרופורציה ולא להיכנס למרה שחורה".

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, צייץ בתגובה לראיון כי "אני ממש 'מתנצל' בפני אסף חפץ על התערבותי. מצער לשמוע את דבריו המביכים. אין מילה אחרת. מצער".

ריטמן צפוי לעזוב את תפקידו כמפקד להב 433 מיוזמתו, זאת בעקבות העתירה שהוגשה נגדו לבג"ץ, כאשר על פי פרקליטות המדינה, עד לסוף מארס ימונה ליחידה מפקד חדש. במקביל להודעה על פרישתו מהתפקיד, הביע ריטמן רצון להישאר בשורות המשטרה ואף  להתמנות למפקד אגף התנועה. ואולם, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן צפוי שלא לאשר את העברתו לתפקיד זה או לתפקיד ניצב בכיר אחר, וריטמן ככל הנראה יועבר לתפקיד ניצב שולי יותר בסגל הפיקוד הכללי של המשטרה. הבוקר פורסם ב"הארץ" כי שעות ספורות לפני שננזף על ידי מפכ"ל המשטרה, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בחר לשבח את ריטמן.

אסף חפץ כיהן כמפכ"ל המשטרה בין השנים 1994-1997, ולאחר תקופת כהונתו פנה לפוליטיקה - שם חבר הן למפלגת העבודה בראשות ברק והן למפלגת הליכוד ב-2008. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ