תמונה אחת בשירותי הגברים של אגף התנועה במשטרה מספרת את הסיפור כולו

ציור סקסיסטי של שוטרת תנועה, תלוי מעל האסלה במטה האגף בבית דגן, מעורר הדים בטוויטר וכבר זכה לכינוי "תנועה מגונה". במשטרה לא הסכימו עם הפרשנות לציור: "הזוי ומופרך לחלוטין"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אפשר לכתוב אלפי מלים על התרבות הארגונית הכושלת של המשטרה, על הטיפול הכושל בתקיפות מיניות, על הסקסיזם שלא ניתן לעקור מתוכה, אבל לפעמים די בתמונה אחת כדי להבין את כל הסיפור.

בחשבון הטוויטר של עיתונאי ערוץ 20 לירן לוי פורסם צילום של ציור, שתלוי בגאון מעל האסלה בשירותי הגברים במטה אגף התנועה של המשטרה בבית דגן. בתמונה נראית שוטרת אוחזת במד מהירות כשהיא לבושה במכנסונים קצרים, שכנראה מעולם לא היו חלק מהמדים הרשמיים של המשטרה."בלי הרבה מילים: צולם בחדר השירותים באגף התנועה של משטרת ישראל בבית דגן. ריטמן, מישהו?!", כתב לוי. אחת המגיבות אף העניקה שם לציור: "תנועה מגונה".

כמה רגעים לאחר הציוץ הגיעה תגובה המשטרה, שלא אהבה את הפרשנות האמנותית של לוי. "הניסיון לייחס לקריקטורה בתא שירותים משמעויות כה מרחיקות לכת הזוי ומופרך לחלוטין" נכתב. "נדמה כי רק הכתב שהשתמש בתא השירותים, הצליח לייחס לציור סתמי משמעות כה רבה ממוחו הקודח ודמיונו הפרוע. כך או אחרת, משטרת ישראל נוהגת ותמשיך לנהוג בכבוד ובהגינות בכל אדם באשר הוא".

ייתכן שתגובת המשטרה הושפעה מדבריו של המפכ"ל לשעבר אסף חפץ, שאמר אתמול בהקשר של פרשת ההטרדות של ניצב רוני ריטמן כי "צריך שלא ייצאו מהפרופורציות. לא כל נגיעה זה אונס" והוסיף שישמח שריטמן ישאר במשטרה. "אין איש שנמצא במערכת, ואין לו תקלות כאלה ואחרות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ