הדתה גם במים בתל אביב: ניסה לקרוא את מד המים וגילה שהוא שומר שבת

תושב תל אביב שיתף בפייסבוק כי במקום להציג את חיווי מדידת המים, מד המים האלקטרוני שלו כותב "שבת שלום". מי אביבים בתגובה: מדי מים כשרים מותקנים אך ורק על פי בקשת הלקוח

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מד מים לא בשבת
הארץ

אחרי הטענות על הדתה במערכת החינוך ובצה"ל, מגיע תורם של המים שלנו. גיל מלמד, תושב תל אביב, שיתף בפייסבוק סיפור על מד המים של חברת מי אביבים. ספקית שירות המים של תל אביב ביקשה ממנו לבצע בדיקה למד המים, ולסגור את כל הברזים בדירתו כדי לבדוק אם המד ממשיך לרוץ. הוא ניגש אל המד בשבת, וגילה במקום מספרים רצים את המלים "שבת שלום".

"כן, בדיוק מה שקראתם: מדי המים האלקטרוניים שומרים שבת", כתב מלמד בפוסט שזכה למאות תגובות ושיתופים, "במקום ספרות, או חיווי של צריכת מים, מה שכתוב על כל מדי המים האלקטרוניים זה 'שבת שלום'. במלים פשוטות, מי שרוצה לבדוק את צריכת המים שלו בשבת צריך להמתין למוצ"ש, או אולי ליום ראשון".

גולשים רבים נדהמו מעצם הידיעה כי יש מדי מים אלקטרוניים שומרי שבת. אחרים חשבו שהתגלתה פירצה בעזרתה לא יצטרכו גם לשלם על מים במהלך השבת, אך במהרה התברר שמד המים אכן מודד אך פשוט לא מציג את תוצאות המדידה שלו במהלך השבת.

תגובת מי אביבים: "לא ניתן לבדוק את המקרה הספציפי ללא פרטי הלקוח. כמדיניות, מדי מים לקריאה מרחוק עם כשרות מותקנים רק לבקשת הלקוח. מדים כאלו מודדים את המים בשבת בצורה מכנית ורק בצאת השבת מציגים את המדידה על גבי הצג, מאחר והתצוגה הדיגיטלית מצריכה חשמל. כאמור, מדי מים כשרים מותקנים אך ורק על פי בקשת הלקוח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ