טרנד הריצה משוודיה שמחטב את הגוף ומציל את כדור הארץ

לרוץ, להתכופף ולהרים זבל מהרצפה - זה מה שעומד מאחורי הפלוגינג, שגעון הריצה החדש שכובש את העולם. הדרך לחיזוק הגוף ומירוק המצפון עוברת, מסתבר, במסלול הריצה

איתן לשם
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פלוגינג
איתן לשם
איתן לשם

שוודיה היא מגדלור של פתרונות סוציאליים ויצירתיים לבעיות קפיטליסטיות בוערות, בין היתר בזכות חופשת לידה לאבות, דמי אבטלה גבוהים ושבוע עבודה מהקצרים בעולם. כעת מגיע משוודיה טרנד בריאות חדש, שמבטיח לפתור שתיים מהבעיות הבוערות ביותר בעולם - זבל ושומן. כל מה שצריך כדי לעשות "פלוגינג" כהלכתו, זה לרוץ ובמקביל לאסוף פיסות זבל מהרצפה. כך גם מנקים את העולם (או לפחות את מסלולי הריצה) וגם נכנסים לכושר.

בנוסף לריצה, שורפת קלוריות מדופלמת שכמותה, ההתכופפות לעבר פיסות הזבל השונות והכנסתן לשקית (מתכלה כמובן) מדמה סקווטינג (כריעה ועמידה) - וכאן כבר מדובר במחטב ירכיים וישבנים מן המעלה הראשונה. בתוך שבועיים בלבד הפך הטרנד משיגעון של שוודים מרוצים מעצמם, להאשטג עולמי חוצה גבולות שמגיע מתאילנד עד ארה"ב.

מאות שיתופים באינסטגרם של רצים ורצות, ביחד ולחוד, תחת ההאשטג ploging# מעודדים אנשים רבים מרחבי העולם להשתתף בפעילות. לא רק ריצה נכנסת תחת ההגדרה של הספורט הזה, וכמה מהגולשים תיעדו את עצמם מדוושים באופניים ומרימים זבל, גולשים ומרימים זבל או סתם מרימים זבל תוך כדי הרמה לעצמם בעזרת תמונה. 

כל תנועה היא ספורט, אמרו הרזים שבחכמים. כעת מתברר שכל תנועה יכולה גם לחטב את הגוף מחד וגם להציל את כדור הארץ מאידך. ואם לא באמת תתמידו, או תצילו את הכדור מהררי הזוהמה שבו, לפחות תוכלו למרק את המצפון עם תמונה באינסטגרם פלוס שקית מלאה זבל. רק תיזהרו שהוא לא ילכלך את בגדי הריצה האופנתיים שלכם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ