המעודדות הצפון קוריאניות מספקות לקים תמונת ניצחון באולימפיאדת החורף

229 מעודדות, עם לבוש ותנועות תואמות, כבשו לחלוטין את האולימפיאדה. אך גם לרגע המקסים הזה יש כמובן צד אפל

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעודדות עפ פרצוף של קים
הארץ

כשהגיעה המשלחת הצפון קוריאנית לעיר פיונגצ'אנג, כדי להתחיל את השתתפותה ההיסטורית באולימפיאדת החורף בדרום קוריאה, תשומת הלב הציבורית היתה מופנית לאחותו של קים ג'ונג און שליוותה את המשלחת. בזמן שקים יו ג'ונג הצליחה להקסים את התקשורת והמארחים, עם חיוכים בלתי פוסקים, פרצה לתודעה נבחרת המעודדות הצפון קוריאנית וגנבה את ההצגה לחלוטין.

229 מעודדות, בלבוש זהה ובתנועות-מחיאות כפיים-שירה מסונכרנות להפליא, התייצבו במשחקי ההוקי קרח בשבת. בעוד שהספורטאים (22 בלבד) כנראה לא יגיעו להישגים משמעותיים - מלבד קירוב הלבבות בעזרת נבחרת ההוקי המשותפת לשתי המדינות - נבחרת המעודדות כבשה כל פינה באולם ובעולם התקשורתי.

בעזרת שירים כמו "נעים להכיר אתכם" ו"קדימה! הילחמו! תנצחו", כולל מיני שערורייה שכללה מאות מסכות של מנהיגה ההיסטורי של צפון קוריאה קים איל סונג (למרות שבמשלחת הכחישו כי הפורטרט הוא אכן של מנהיגם), הצליחה נבחרת המעודדות הייחודית לבלוט. 

ההשתתפות הצפון קוריאנית במשחקים, הלבביות שהקרינה נבחרת המעודדות ושליחת אחותו של המנהיג העליון הציתו אופטימיות רבה בדרום קוריאה בכל הנוגע לפיוס היסטורי אפשרי בחצי האי. אך כמובן שאין סיפור שקשור למדינה המסוגרת ביותר בעולם שאין לו צד שני, אפל יותר. על פי כמה דיווחים, בני המשפחות של נבחרת המעודדות מוחזקים כבני ערובה בידי המשטר, זאת כדי למנוע מהן מצב של ביקורת ו/או עריקה אל הדרום - מקרים איתם מתמודד המשטר בכל השתתפות של נבחרת ספורטיבית בתחרות בינלאומית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ