תחקיר BBC מצא קשר בין שריפות ביתיות לקרם גוף

37 מקרי מוות כתוצאה משריפה בין השנים 2016-2010 היו קשורים לשימוש בקרם גוף. הפרפין, שנמצא בקרמים רבים, עלול להתלקח בקלות יחסית

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שריפה ביתית
הארץ

מכת שריפות ביתיות בבריטניה הביאה את ה-BBC לחקור לעומק את הסיבות שהביאו לכל כך הרבה אסונות, והמסקנות אליהן הגיע התחקיר מובילות אל בקבוקון הקרם שנמצא במיליוני חדרי שירותים וחדרי שינה בעולם.

על פי התחקיר, 37 מקרי מוות כתוצאה משריפה בין השנים 2016-2010 היו קשורים לשימוש בקרם גוף. זאת בנוסף לשמונה מקרים דומים מהשנה האחרונה.

במותגים רבים של קרמים, כולל כאלה שניתנים במרשם רופא, ישנו פרפין - חומר דליק שמקורו בנפט. הקרם עצמו כמובן אינו דליק, אך מי שאינו נוהג להתקלח בכל יום או להחליף בגדים בתדירות גבוהה, מסתכן בכך ששאריות הקרם יספגו בבגדיו ויהפכו אותם לדליקים יותר. 

המגע של החומר היבש עם סיגריה או תנור עלול לגרום לבעירה מסוכנת של הבגד על הגוף. חרף הסכנה, והעובדה שקרמים המכילים פרפין נפוצים מאוד בשוק, על רבות מהשפופרות לא מופיעה האזהרה מתאימה. הסוכנות הבריטית לרגולציה על מוצרי בריאות וטיפוח הוציאה הנחייה להוסיף אזהרה אודות הקשר בין מרכיבי הקרם להתלקחות אפשרית, אך רק חמש יצרניות אכן נענו והוסיפו אחת כזו לאריזות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ