התרסקות בשידור חי: הפיאסקו של ראש ממשלת קנדה בהודו

בגדים מתנשאים, ריקודים מביכים, שערוריה דיפלומטית וילדים קטנים שמתרסקים אל האדמה - הביקור בהודו של האיש הכי נכון בעולם היה הכי לא נכון שיש

איתן לשם
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טרודו בהודו
איתן לשם
איתן לשם

"פיאסקו". כך מגדירים עיתוני העולם את ביקורו המתוקשר של ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו בהודו. לכאורה, מפגש בין שני ראשי הממשלה הנחשבים לחמודים בעולם היה אמור להפיק אינסוף תצלומים מחויכים ותו לא, אבל מהר מאוד התברר שהחיוכים שייכים למיליוני גולשים שצפו בהתרסקות דיפלומטית בשידור חי.

תחילה היו אלה התלבושות שאיתן הגיע טרודו להודו, שאמורות היו להיות תלבושות הודיות מסורתיות, אך למעשה היו חיקוי בוליוודי של "איך שהודים אמורים להיראות". השילוב של התלבושות הצבעוניות והמוגזמות, עם כמות בגדים מתחלפת לכל אירוע, הפכה במהרה את הביקור מרציני למעט מביך. המבוכה הפכה ויראלית כשראש הממשלה הקנדי ניסה את כוחו בריקוד הודי מסורתי, כמה וכמה פעמים ותוך כדי חיוך יותר-מדי-מרוצה-מעצמו לדעת גולשים רבים ברשת.

צילום: Manish Swarup/אי־פי
צילום: Manish Swarup/אי־פי
צילום: AMIT DAVE/רויטרס
צילום: Ajit Solanki/אי־פי
צילום: INDRANIL MUKHERJEE/אי־אף־

בהמשך הגיעה הסערה הדיפלומטית האמיתית כשהתברר שאחרי שהפמליה הרשמית של טרודו ביקרה במקדש הזהב של הסיקים, הצטרף טרוריסט סיקי מורשע לארוחת ערב רשמית עם ראש הממשלה. פרסום הפגישה נתפס כהשפלה פומבית להודו, והביא לשיא את הכתף הקרה שהעניקה לטרודו במשך שמונת ימי הביקור שלו - בגלל מחלוקת בין המדינות על יחסה של קנדה לבדלנים סיקיים. זה כלל קבלת פנים בדרג נמוך (שר הפנים קיבל את פניו בשדה התעופה), והשהיית אישור הפגישה שלו עם מודי עד הרגע האחרון.

לקראת סוף הביקור, אחרי עוד אינסוף תצלומים משפחתיים בפוזות "הודיות" שהפכו אותו לבדיחה עולמית, התקיימה הפגישה המדינית בין ראשי הממשלה שהפכה למקור נוסף למבוכה. טרודו, שמבקר בהודו עם אשתו ושלושת ילדיהם, הביא את משפחתו לפגישה. ומה קורה כשמלבישים ילדים קטנים בתלבושות שהם לא רגילים להם? הם מתרסקים על הארץ, ואז עוד פעם. זה מה שקרה לבנו הקטן של טרודו, הרדיאן, שגם הוסיף לכך מצב רוח זועף במיוחד שכמובן תועד על ידי המצלמות.

ב-2015, עת נבחר לתפקיד, היה טרודו ההבטחה של השמאל הליברלי עם קבינט שמורכב מ-50 אחוז נשים וגישה הומאנית שאיימה לכבוש את העולם. ב-2018 - עם ירידה משמעותית בפופולריות שלו בקנדה והסתבכויות אובר-פמיניסטיות כמו "פיפלקיינד" לעומת מן-קיינד" - נראה שההבטחה הזו הפכה לבדיחת רשת לבושה בטעם רע וחמושה בחיוך הרבה יותר מדי יפה מכדי להיות אמיתי. בוודאי כשהוא מצולם בהודו.

צילום: עיבוד תמונה מתוך עמוד הטוויטר cathicks

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ