הארץ

"היחסים בינינו היו בהסכמה מלאה, אבל רק היום אני מבינה שבין שני אנשים בעמדות כל כך שונות הסכמה בכלל לא צריכה להיות על השולחן". כך מסכמת מוניקה לוינסקי את "הרומן" עם ביל קלינטון, לאור מהפכת #MeToo העכשווית. 20 שנה פחות חודש מהחקירה של התובע המיוחד קנת' סטאר (אותו היא מספרת כי פגשה לראשונה לפני כמה חודשים, ולא - והוא לא התנצל בפניה) בתהליך ההדחה של נשיא ארה"ב, לוינסקי פרסמה מאמר ארוך ואישי מאוד במגזין ואניטי פייר.

"עברתי שינוי משמעותי ב-1998", כותבת לוינסקי, "אבל יחד איתי כל אמריקה עברה את השינוי הזה. שינוי דומה קורה עכשיו בשנה השנייה לנשיאות טראמפ, כשאנחנו נכנסים לעולם נטול קוסבי-אוריילי-וויינשטיין-ספייסי-לא משנה מי". לוינסקי מגלה כי מספר שנים אחרי התפוצצות הפרשה היא אובחנה על ידי פסיכיאטר כחולה בפוסט טראומה, זאת בעקבות מסע הלחצים התקשורתי והמשטרתי שעברה בהיותה בת 24 בלבד.

"הייתי מאוד מאוד לבד בתקופה ההיא, אבל תנועות כמו MeToo ו-Times'up עוזרות לי היום, ובוודאי היו עוזרות לי יותר לעבור את התקופה הקשה אז. היום אני יכולה לומר בבירור שכל הדרך ל'הסכמה' שלי היתה רצופה בהתנהגות לא נאותה ופריווילגית שמלאה בניצול לרעה של כוח". היא מספרת גם שמובילות הקמפיין לחשיפת הטרדות מיניות שעברו נשים פנו אליה אישית ואמרו כי "הן מצטערות שהיתה כל כך לבד אז".

מוניקה לוינסקי התפרסמה שלא בטובתה אחרי שנחשפו פרטים אודות הרומן שלה כמתמחה בבית הלבן עם נשיא ארצות הברית דאז ביל קלינטון. למרות הכחשות נמרצות של קלינטון, התובע המיוחד שמונה לחקירה, קנת' סטאר, העמיד אותו למשפט הדחה בסנאט בו קלינטון זוכה והמשיך בנשיאותו. לוינסקי סיימה את מאמרה בדברי עידוד לכל המוטרדות באשר הן, משפט מקסיקני עתיק לדבריה: "הם ניסו לקבור אותנו, אבל לא הבינו שאנחנו זרעים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ