טראמפ הצהיר כי הוא גיבור, רק שהרשת זוכרת הכל

הנשיא התייחס לירי בפלורידה ואמר כי היה "רץ לעבר הירי, אפילו אם לא היה חמוש". הגולשים הגיבו באלפי התייחסויות לפחדנותו, כולל נשר תוקפני וזיכרון מקוזמו קרמר

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

הירי בפלורידה שגבה את חייהם של 17 נערים מסרב לרדת מסדר היום הציבורי בארצות הברית. גם הנשיא וגם הגברת הראשונה התייחסו אתמול (שני) לירי ולמאבק שאחריו בין הנערים הניצולים לבין שדולת הנשק העוצמתית. 

בעוד הגברת הראשונה נקטה בעמדה ממלכתית וטענה ש"לניצולים מפלורידה יש זכות שדבריהם ישמעו", המשיך הנשיא בקו הלעומתי שלו וטען שהוא חושב ש"היה רץ אל האש, אפילו אם לא היה חמוש". זאת בניגוד לכוחות המשטרה שפעלו במקום, שעל פי דבריו של טראמפ לא פעלו כהלכה במהלך האירוע. 

הצהרת הנשיא שעוררה את הסערה:

כצפוי, דבריו עוררו סערה של ממש בקרב ניצולי הירי בפלורידה, ומהר מאוד הפכו לממים עוקצניים ברשתות החברתיות. בין השאר הוזכרו חמש ההשתמטויות של הנשיא משירות בווייטנאם, העובדה שצולם בכמה מקרים מדגמן בהלה מהי, ואותו צילום זכור שלו עולה במדרגות בגשם, אוחז במטריה, כשבנו אחריו נטול מטריה וחשוף לגשם. 

אך לא רק מקטרגים יצירתיים ובעלי זיכרון חד יש ברשת, אלא גם תומכי טראמפ נלהבים. אלה שלפו מבוידעם הארכיון כתבה מ-1991 שמתארת איך טראמפ עצר את רכבו בניו יורק כדי לסכל שוד אלים ברחוב. לא ברור איך, ואם, היה מגיב הנשיא לירי דומה ואיך, ואם, יגיע עניין פיקוח הנשק בארצות הברית להסדרה כלשהי. אך מה שכן בטוח זה שהרשת וטראמפ נועדו זה לזו, ויש עוד שלוש שנים מלאות לפחות של כל הכיף הזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ