שעשועון בארגנטינה שאל "מהי בירת ישראל?", וביטל את השאלה אחרי שלא מצא תשובה

תל אביב או ירושלים? שעשועון טריוויה ארגנטיני נזקק להפסקת פרסומות, התייעצות עם הקונטרול והתנצלות כלפי המתמודדים - ועדיין לא מצא פתרון לסוגיה

איתן לשם
איתן לשם

מהי בירת ישראל? לכאורה מדובר בשאלה בדרגת קושי לא קיימת, שהתשובה עליה ברורה ומאוחדת לנצח נצחים. אבל תמיד מעניין לגלות מה העולם שבחוץ חושב על מה שנראה לנו הכי מובן מאליו. שעשועון ארגנטיני בשם "La tribune de Guido" ("הטריבונה של גווידו", בתרגום חופשי), משחק טריוויה בין שני משתתפים שבסופו המנצח זוכה במכונית, גילה שבכל הנוגע למזרח התיכון על כל שאלה יש תשובות רבות ונפיצות.

"תל אביב היא הבירה של איזו מדינה?" נשאלו שני המשתתפים. המתמודדת שלפה, תוך כדי שהיא מודה בטעותה העתידית, "איראן"; והמתמודד כתב על פתק "ישראל". את תשובתו הוא עטף בהסתייגויות, לפיהן יש "אנשים שטוענים שירושלים היא הבירה שלה, כמו שטראמפ עשה בהצהרתו האחרונה". מכאן החלה מבוכה להשתלט על האולפן, שכללה ניסיונות נואשים של המנחה לקבל אישור לתשובות מהקונטרול, יציאה להפסקת פרסומות לא מתוכננת ולבסוף ביטול השאלה כליל.

"כל העולם, כולל האו"ם, קובע שתל אביב היא בירת ישראל", הגן על בחירתו המתמודד. המנחה הסביר את הבלבול בכך שמדובר "במזרח התיכון, המקום הכי חם בעולם", ובסופו של דבר סיכם כי "התשובה היתה צריכה להיות שתל אביב היא הבירה של... אף מדינה", אבל ויתר למתמודדים וביטל את השאלה הלא הוגנת.

לעומת זאת, אצלנו בישראל, כל מי שמדקלם את "גבעת חלפון אינה עונה" יודע בקלילות את התשובה לשאלה "מהי בירת ארגנטינה?" (עמוד 22):

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ