הארץ

אנשים עשירים הם אנשים מוזרים. אנשים עשירים מעמק הסיליקון, הם כנראה האנשים המוזרים ביותר על פני כדור הארץ. אחרי שטרנד ה"מים החיים" כבש את מתעשרי ההייטק, ולפני שהעולם הספיק להתאושש מהטרנד החדש שלהם - גידול תרנגולות מחמד - מגיעה ידיעה חדשה ומוזרה במיוחד. ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון והאיש העשיר בעולם, צולם אוכל איגואנה באירוע גאלה של ה"Explorers Club" בניו יורק.

לא רק איגואנה צלויה הוגשה למשתתפים המעונבים, גם עכביש טרנטולה, נחש פיתון, מקקים מסוגים שונים ואפילו סלט מדוזה כיכבו כמתאבנים באירוע. בדברי ההסבר למרכיבי הארוחה המוזרה נכתב כי החיות הוגשו כדי "להוריד עומס מהחיות האחרות, חלקן בסכנת הכחדה". כל החיות שהוגשו הם מינים פולשים, שמשנים כליל את המארג האקולוגי אליו פלשו. האיגואנה, לדוגמה, הגיעה בשנים האחרונות לפורטו ריקו ופלורידה ומשנה ללא היכר את חיי הטבע במקומות אליהם פלשה.

הארוחה השנתית הזו - על 114 שנות קיומה - ידועה במנות המוזרות המוגשות בה, ובין היתר הוגשו בה לאורך השנים ביצי שור, פני חזיר, קציצות נחש עם בייקון ומדוזות ברוטב סויה. הטעם של האיגואנה, אם תהיתם, "עדין הרבה יותר מעוף", כך סיפרו בהנאה משתתפי האירוע. 

בזוס, שהונו מוערך בכ-123 מיליארד דולר, קיבל באירוע את פרס באז אולדרין לחקר החלל בזכות פעילות החברה שלו "בלו אוריג'ין", שנאבקת עם "ספייס איקס" של אילון מאסק ו"ווירג'ין גלקטיק" של ריצ'רד ברנסון על הבכורה בשיגור טיסות מסחריות לחלל. בזוס התייחס למחיר הגבוה של הטיסות הללו, שכבר עלו לו מיליארד דולר (שאת חלקם שילם בזכות מכירת מניות אמזון), והצהיר שהמחירים יוזלו עבור אלו שיזכו ב"לוטו אמזון". 

למרות אי אלו תגובות נגעלות ברשתות, לא נרשמה מחאה המזכירה את וידויו של רון חולדאי על כך שאכל בעבר כלב. בכל זאת, יש הבדל בין כלב לאיגואנה, ובין ראש עיר בישראל לאיש העשיר בעולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ