שלושה מתו ומעל 100 אושפזו אחרי שהשתמשו בקנאביס מזויף בשיקגו

תחליף קנאביס מהול ברעל עכברים הציף את השוק במזרח ארצות הברית, ומאות מטופלים בבתי חולים כשהם סובלים מדימום כבד באף, בפה ובשתן. גם משטרת ניו יורק מזהירה את התושבים מהתחליפים הרעילים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחליף קנאביס
איתן לשם
איתן לשם

שלושה בני אדם מתו ו-107 נפצעו כתוצאה משימוש ב"מריחואנה סינתטית" בשיקגו במהלך השבועיים האחרונים. כל האנשים שפנו לטיפול רפואי סבלו מדימום כבד באף, בפה ובשתן. אצל חלק גדול מהמשתמשים בסם נמצאו שאריות של רעל עכברים.

הרשויות במדינת אילינוי מפצירות כעת בתושבים שלא להשתמש בתחליפי הקנבואידים הנמצאים בשוק ואינם מוסדרים, בדומה לנעשה בישראל סביב ה"נייס גאי". הבהלה אינה עוצרת רק בגבולות אילינוי, כשאתמול (שני) גם משטרת ניו יורק הזהירה את התושבים משימוש בתחליפי קנאביס מלאכותיים, מחשש שחומרים רעילים דומים הגיעו גם לשם.

כמו בישראל, בה ניתן להשיג תחליפי קנבואידים כימיים המחליפים תכופות את מרכיביהם כדי לעקוף את פקודת הסמים המסוכנים, גם במזרח ארצות הברית מנהלות הרשויות מרדפי "חתול ועכבר" נגד יצרני הכימיקלים הלא מפוקחים, וכפי שמסתבר - מסוכנים לבריאות. הבעיה מוגבלת לחוף המזרחי של ארצות הברית, מאחר ובניגוד למדינות החוף המערבי שעוברות תהליך לגליזציה ארוך ועמוק שהופך את הקנאביס לזמין, זול ומפוקח, מדינות החוף המזרחי (פרט למסצ'וסטס ומיין) לא התפנו להסדיר את השוק. 

כך הפך החוף המזרחי לשוק המרכזי של תחליפי קנאביס. היוקר של הקנאביס במדינות אלה, והסיכון הכרוך ברכישתו, הופך את התחליפים הכימיים לקורצים מאוד בעיקר לקהל צעיר ודל במשאבים. פילוח המאושפזים האחרונים כתוצאה משימוש ב"קנאביס המזויף" מוכיח שבעיקר צעירים משתמשים בו - מתוך 107 המאושפזים, 100 מתחת לגיל 34 ו-41 מתחת לגיל 25.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ