תיירים ימינה, תושבים שמאלה: ונציה תפריד בין מבקרים למתגוררים בה

עיר התעלות האיטלקית לא יכולה להתמודד יותר עם העומס ברחובותיה, ומתחילה לנקוט בצעדים קיצוניים כדי למנוע מהעיר "להפוך לדיסנילנד"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ונציה
הארץ

ונציה עתידה לערוך ניסוי, במסגרתו יופרדו התיירים מתושבי העיר במהלך סוף השבוע האחרון של מאי. הצעד הקיצוני, שאושר על ידי ראש העיר, נועד להקל על חייהם של 50 אלף תושבי העיר שנאלצים לנווט בין נחילי האדם ששוטפים את רחובותיה ותופחים מדי שנה. היוזמה הגיעה בעקבות סוף השבוע של חג הפסחא, שהביא לנמלי עיר התעלות לא פחות מ-200 אלף מבקרים - דבר שהפך את החיים לבלתי נסבלים עבור תושביה.

בסוף השבוע המיועד יופנו כל התיירים – שעל פי סקר שערכה העירייה מתרכזים בשני אתרים בלבד, כיכר סן מרקו וגשר ריאלטו – אל רחובות ספציפיים, בעוד המקומיים יורשו להסתובב בכל רחבי העיר. התיירים, שיופרדו מהאזורים על ידי מחסומים בכניסה לעיר ובמקומות אסטרטגיים נוספים, יופנו לדרכים צדדיות יותר כדי להקל במעט על העומס בדרכים העיקריות של העיר.

למה לטוס? סיירו ברחובות ונציה

גם המגיעים ברכב צפויים להיתקל בקרוב במגוון חוקים חדשים, בהם הוצאת אישור מיוחד ורישום מראש לחניון הגדול שבכניסה לעיר. נוסעי המכוניות שיסתמכו על המזל, יוכלו למצוא את עצמם מופנים בחזרה אל הגשר המחבר את ונציה ליבשת בשל תפוסה מלאה בחניונים. למרות הרחובות העמוסים בתיירים, לא כל התושבים מרוצים מהיוזמה. "כשתיירות מתנהלת נכון, שני הצדדים יכולים להרוויח ממנה", סיפר אחד התושבים לכתבת האינדיפנדנט, "והפרדה בין תיירים לאזרחים היא בוודאי לא צעד בכיוון הזה". תושב אחר אמר כי "זהו, ונציה הפכה רשמית לדיסנילנד".

למרות שהקסם של ונציה לא מתעמעם במאומה בסיור בין סמטאות העיר הדומות למבוך, אליהן יופנו התיירים המבולבלים, אם ברצונכם להימנע ממפח נפש בדמות "אין כניסה לתיירים" - כדאי שאת הטיול הבא בין תעלות העיר הקסומה תתכננו לזמנים קצת פחות עמוסים, בתיירים עם מוטות סלפי ובתושבים זועמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ