דגלי ישראל שנתלו בערים מרכזיות בגרמניה נתלשו ונזרקו לזבל

העיתון הגרמני "בילד" ערך ניסוי, ושלח את כתביו לתלות דגלי ישראל ברחבי המדינה. התוצאות עגומות: כולם הוסרו מהר, חלקם ספגו יריקות וניסיונות הצתה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דגל ישראל בפח
הארץ

ה"בילד" הגרמני ערך ניסוי ושלח את כתביו לתלות דגל ישראל בכמה מוקדים שונים בערים שונות ברחבי גרמניה, ובדק מה יעלה בגורלם. תוצאת הניסוי מגלמת תמונת מצב בעייתית לישראל בגרמניה, ולא פחות מכך שאלות קשות באשר לחברה הגרמנית. כל הדגלים הורדו, חלקם נתלשו בהפגנתיות ועל אחרים ירקו בטרם תלשו אותם, אחד מהם הגיע לפח ואחר נפל קורבן לניסיון הצתה כושל. הדגלים נתלו ברחובות מרכזיים בערים ברלין, מינכן, דיסלדורף ופרנקפורט וכולם הורדו אחרי פחות מ-90 דקות.

בברלין נקבע השיא, כשאחרי 42 דקות בלבד הוסר הדגל, במינכן הוא נתלש אחרי 61 דקות ואילו בפרנקפורט נדרשו 81 דקות מלאות במבטים זועמים של עוברי אורח בטרם הורד. הניסוי כלל גם ערים נוספות - נוי אולם ודויאסבורג - שבהן לקח להסרת הדגל קצת יותר זמן (138 ו-148 דקות בהתאמה).

התגובות לניסוי, שזכה להד נרחב ברשת, לא איחרו לבוא ובין המגיבים היה שר החוץ של גרמניה, הייקו מאס. מאס טען ש"לא נסבול כאן בגרמניה ביזוי של הדגל הישראלי. זה בלתי נסלח ואנחנו נילחם נגד אנטישמיות מכל סוג". שר הפנים של המדינה, הורסט סיהופר, הצהיר כי "ננקוט בגישת אפס סבלנות כלפי הפגנות אנטישמיות". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ