"כמו ווטרגייט, רק לטיפשים": ג'ון אוליבר חופר בחקירת טראמפ

ג'ון אוליבר הקדיש את החלק המרכזי בתכניתו לחקירה המיוחדת נגד הנשיא שמציינת שנה, ויצא נגד המתקפות על גורמי אכיפת חוק, הערעור על כל סעיף והטענות לקונספירציה. נשמע לכם מוכר?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בזמן שדונלד טראמפ מתכונן לפגישתו ההיסטורית עם מנהיג צפון קוריאה בסינגפור, חקירת התובע המיוחד כנגדו "חוגגת" שנה. ג'ון אוליבר הקדיש את החלק המרכזי בתכניתו לחקירה, ושירטט את הקווים בהם מנסה הממשל – דרך חבריו של טראמפ, כהגדרתו, בתקשורת - לחבל בחקירה על ידי כרסום באמינותה. "מדובר בפרשת ווטרגייט של הטיפשים" הכריז אוליבר, כשהוא מכוון לכך שהעבירות שבוצעו על ידי בכירים בממשל (כולל בנו של הנשיא) ידועות לכל.

אוליבר עבר דרך קווי ההגנה של הממשל בתקשורת, ומצא כי דרך הטלת רפש באחרים ("ומה איתו?", "ואיתה?") הם מצליחים להוריד בעקביות את התמיכה הציבורית בחקירה. "אבל יש חור גדול בתיאוריית הקונספירציה שלהם", מסכם המגיש, "הם הרי כל הזמן טוענים לקונספירציה רחבה שכולם מעורבים בה, אבל בסוף כולם פשוט שכחו לבצע אותה? הרי טראמפ ניצח בבחירות". מעבר לדמיון המטריד בין המתקפות של ממשל טראמפ על גורמי אכיפת החוק לבין המתקפה כאן על גורמים דומים, אוליבר מכנה את שיטת ההגנה של טראמפ "לעשות או.ג'יי" – כלומר לחקות את שיטת ההגנה של כוכב הפוטבול שרצח את אשתו והמאהב שלה על ידי הכתמת התיק כולו באמצעות ערעור על פרטים קטנים בתוכו. ואפילו הארנב הגאה והאהוב מרלון בנדו הגיח לביקור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ