ג'ון אוליבר לקח נושא אפרורי ויצר ממנו 30 דקות חדות ומצחיקות מתמיד

מנחה ה-Last Week Tonight הקדיש את תכניתו כדי להבהיר עד כמה חייהם של אמריקאים נתונים בידיהם של אנשים שאינם ראויים לכך, והתייחס להתפתחויות האחרונות ב"ווטרגייט של הטיפשים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ג'ון אוליבר התייחס שוב להתפתחויות החדשות ב"ווטרגייט לטיפשים", כך הוא מכנה את החקירה נגד צוותו של טראמפ בנוגע למעורבות רוסית בבחירות. מעבר לעקיצות כלפי בנו של הנשיא שהסתבך בחקירה , התמקד אוליבר במנהל הבחירות של טראמפ, פול מנפורט, שעומד בפני משפט פלילי ב-32 סעיפים שונים. "הוא קנה חליפת יען ב-24 אלף דולר, כשאפשר להשיג אותה בחמישים דולר ועדיין להיראות מטומטם באותה מידה", ניסה המנחה להסביר עד כמה מגוחכות היו ההוצאות המופרזות של מנפורט. לקראת סוף הקטע הוא ניסה להסביר להדיוטות שמאמינים ל'פוקס ניוז' על כך שמנפורט לא מואשם במשהו שקשור לנשיא. "זה נכון, אלא אם כן אתם יכולים להסביר לי איך בן אדם מוציא מיליונים שאין לו, מתרושש לחלוטין ואז מסכים לעבוד אצל טראמפ בחינם".

בחלק השני והארוך יותר של התכנית התפנה אוליבר לעסוק בתובעים באמריקה, שבניגוד לנעשה בישראל נבחרים בבחירות ישירות. "הם, לא מערכת המשפט, מחליטים מי זכאי או אשם כי 95% מהתיקים נסגרים בהסדר", תקף המנחה. לאחר מכן הוא הניח דוגמאות על עיוותי דין שנסגרו בהסדר ובכלא, למרות שהנאשמים היו חפים מפשע – נתונים שהופכים למכעיסים יותר אחרי שמבינים כי התובעים לא נאלצים לקבל אחריות כלל, גם כשמדובר בעיוות דין שנמשך 30 שנים. למרות הנושא ה"אפרורי", אוליבר מספק 30 דקות חדות ומצחיקות מתמיד. ולמרות ההבדל הברור בין המערכת המשפטית האמריקאית והישראלית, ניתן להבין מהקטע את חשיבות הפיקוח על עבודתם של האנשים שבאמת קובעים גורלות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ