ג'ון אוליבר חופר בפרשת קבאנו, ובין בדיחה לבדיחה מצליח לזקק את מהות הדיון כולו

אין מנחה לייט-נייט אמריקאי שלא יתענג בימים הקרובים על פרשת המועמד לעליון ברט קבאנו. בתוכניתו השבועית, ג'ון אוליבר מסיט את הדיון מקבאנו עצמו למי שמתעקש על מינויו

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הפרק השבועי של התוכנית של ג'ון אוליבר עסק בברט קבאנו
לוגו הארץ
הארץ

מנחה הלייט-נייט ג'ון אוליבר לא צריך הרבה כדי להפוך פרשות חדשותיות, מורכבות ואפרוריות יותר או פחות, לממתקים ויראלים בני חצי שעה שליברלים ברחבי העולם שולחים אחד לשני בהנאה. נראה שאוליבר וצוות כותביו נהנו השבוע במיוחד, כשהפרק השבועי של "Last week tonight" עסק בפרשת המועמד לעליון ברט קבאנו, ונגמר בשאלה: למה דווקא הוא?

אוליבר הקדיש את עשרים הדקות הראשונות של התוכנית לסקירת השימוע של קבאנו והמתלוננת נגדו, ד"ר כריסטין בלאזי פורד, בוועדת המשפט של הסנאט בשבוע שעבר. הוא התעכב על הבכי הבלתי נשלט של קבאנו, שלעיתים נראה לחלוטין בלתי קשור לדבריו והגיע לשתי מסקנות מתבקשות: "אולי גברים הם רגשניים מדי בשביל להיות שופטים בבית המשפט העליון" וגם "הוא יכול להיות ממש יפה אם הוא היה מחייך יותר".

אך החלק המרכזי היה האחרון, שבו הוא שואל שאלה אחת: למה הוא? אוליבר טוען שהשימוע הוכיח שקבאנו לא רק לא מסוגל לשמור על איפוק ושלוות נפש בעת מצוקה, אלא שהוא אינו יכול להיות אובייקטיבי ומנותק פוליטית - המשימה החשובה ביותר, לפי אוליבר, לשופט עליון. אז מדוע הרפובליקאים מתעקשים כל כך למנותו? אוליבר מסביר שיש מועמדים שמרניים רבים לבית המשפט העליון, שפסיקותיהם העתידיות יהיו שמרניות בדיוק באותה המידה, וההתעקשות של הרפובליקאים על המינוי משמעותה אחת: "הם רוצים לשדר לדמוקרטים שהם יכולים להזדיין, ויותר מכך: הם רוצים לשדר לנשים שילכו להזדיין". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ