לפיד: "יש לי בעיה עם נישואי תערובת, מעדיף שהעם היהודי יגדל ולא יקטן"

יו"ר יש עתיד התראיין לגל"צ והתייחס לסערת הציוץ של אורן חזן. "עדיין לא התאוששנו מהשואה", הוא הגיב כשנשאל בנושא - אבל הבהיר כי הוא "מאושר עבור הזוג"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר לפיד
הארץ

יאיר לפיד, יו"ר יש עתיד, אמר הבוקר (ראשון) כי הוא רואה בנישואי תערובת בעיה. "יש לי בעיה עם נישואי תערובת" אמר לפיד בראיון ליעל דן בגל"צ. "אני מעדיף שהעם היהודי יגדל ולא יקטן".

לפיד התייחס בדבריו לחתונתם של לוסי אהריש וצחי הלוי ולציוץ של ח"כ אורן חזן שגינה את מערכת היחסים של השניים. "עוד לא החלמנו מהשואה", הסביר הח"כ את התנגדותו לנישואי תערובת, "כרגע יש פחות יהודים משהיו לפני השואה, ואנחנו מנסים לגדול". יחד עם זאת לפיד תקף את מבקרי הזוג: "נגיד שמישהו לא מרוצה מזה, אי אפשר לחכות שבוע, חייבים דווקא ביום המאושר של הזוג לומר את זה?".

בנוסף, סירב לפיד לפסול ישיבה עתידית עם ראש ממשלה כי הוא "לא אוהב תרבות של פסילות ואני לא רוצה שיפסלו אותי", התייחס לאפשרות של הקמת גוש מרכז ברמז - "אנשים טובים מדברים אחד עם השני", וביקר את פעולת הממשלה ביחס למצב בעזה. "אני בעד חזרה לסיכולים ממוקדים", הצהיר, "צריך לייצר טריז בין האוכלוסייה בעזה לבין החמאס. להציע הרבה מקלות אבל גם הרבה גזרים. לעזה אין פתרון מיידי, היא בעיה מתמשכת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ