עיירה בסרדיניה מציעה לכם לרכוש בית באירו אחד, לעוד שבוע בלבד

האוכלוסייה המזדקנת והמדלדלת של אולוליי, גרמה לה לצאת במבצע שמציע בתים בארבע שקלים. יש התחייבויות ומכשולים, אבל לפתע המעבר לחיים הטובים נראה הרבה יותר קרוב

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אולוליי
צילום: BARBAGALLO Franco / hemis.fr
הארץ

העיירה אולוליי, שבחבל הברברי של האי האיטלקי סרדינייה, קבעה יעד לסיום המבצע שהשיקה - אפשרות לרכוש בית בעיירה באירו אחד בלבד. המבצע ייסתיים ב-7 בפברואר בשעה שתיים בצהריים, זאת אחרי שמאות הצעות ניתנו עבור 200 הבתים הריקים בעיירה שמוצעים למכירה. למרות שיש עוד כשבוע לממש את האופציה, האתר שמציע את הבתים הנחשקים עבור קצת יותר מארבע שקלים, נראה שמתקשה תחת העומס ורוב הזמן נמצא בקריסה.

העיירה הקטנה, שנמצאת על רכס הררי במזרח האי הגדול, מתמודדת - כמו חלקים גדולים מאיטליה - עם הדלדלות והזדקנות האוכלוסייה. כעת היא מונה רק 1,300 בני אדם, כשבכל שנה מתבצעות לידות ספורות בלבד של תינוקות חדשים. על ידי ההבטחה לבית במחיר סמלי, בנוסף למגוון הצעות לתמיכה כספית בתושבים העתידיים, מקווה העיירה להגדיל ולהצעיר את מרקם החיים האנושי בה.

רכישת הבית מותנית, כמובן, בכמה התחייבויות של הקונים הפוטנציאלים - הקצבת כסף לשיפוץ הבתים (שרובם במצב לא ראוי למגורים) של 30 אלף דולר, התחייבות לעבור לבתים בתוך שלוש שנים ואיסור על מכירתם בחמש השנים הראשונות לאחר הקנייה.
מבצע "בית באירו" הוא לא נחלתה של העיירה הקטנה בסרדיניה בלבד. ערים רבות ממחוזות שונים ברחבי ארץ המגף משתתפות במבצע ומציעות בתים, אחוזות ואפילו טירות באירו. באתר הייעודי ניתן למצוא בתים בסיצליה, נאפולי ואפילו רומא, שמוצעים כמעט חינם אין כסף - בתוספת הבטחה למחייה במקום - לכל דורש.

לא רק חיים כפריים ושקטים על שפת הים התיכון ממתינים למעוניינים. איטליה מתהדרת במגוון חוקים חדשים ומרתקים. שניים מהם - אי הפללה של קנאביס, ותכנית "כסף ללא עבודה" - הציבו אותה, אחרי שנים של דשדוש כלכלי וחברתי, בחוד החנית של המדיניות הסוציאלית באירופה. למרות זאת, ועל אף ההתאוששות הכלכלית היחסית של השנים האחרונות, איטליה נקלעה שוב לתסבוכת פוליטית.

מפלגת חמשת הכוכבים שמבטיחה פוליטיקה אחרת, שמפחידה מאוד את קברניטי האיחוד האירופי, מאיימת לכבוש את השלטון, ונראה שדרכו (הבלתי אפשרית עד לפני זמן מה) של סילביו ברלוסקוני המושמץ לחזור את כל כס ראש הממשלה - הפכה פתאום לאפשרית ביותר.

אם כן, ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות - בוודאי בכל הנוגע לכוס פרוסקו לצד פרוסות פרושטו - קוראת לכם להגר אליה. ויש רק עוד שבוע לקבל החלטה בנושא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ