עובדי אפל עברו ל"חללית" המתקדמת, ומתנגשים בה ללא הרף

פארק אפל נפתח, ולצד החדשנות של המבנה שמספק את החשמל לעצמו, הופיעה סכנה ישנה מאוד - שילוב של מבט תקוע באייפון וזכוכיות נקיות מדי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

פרויקט הדגל של ענקית הטכנולוגיה אפל נפתח בחודש שעבר - פארק אפל, מטה החברה שמכונה חללית בשל צורתו העגולה והזכוכית שמכסה את כולו. אולם השבועות הראשונים והחגיגיים הפכו במהרה לרצף של טיפולי עזרה ראשונה, כשעובדים נפצעים שוב ושוב בהתנגשות בזכוכיות הרבות במבנה.

למעלה משישה ק"מ של זכוכית, כולל בדלתות המבנה, מרכיבים את המבנה החדש והמרשים שנבנה בעלות של כחמישה מיליארד דולר בקליפורניה. השילוב של עובדים הנועצים עיניים באייפון וזכוכית שקופה (ובוודאי נקייה למשעי), התברר כמסוכן מאוד.

לא פחות משבעה עובדים של החברה חוו התנגשויות כאלה בזכוכיות, ושניים מהם אף נזקקו לטיפול רפואי אחרי שנחתכו בפניהם. על פי דיווחים שונים, העובדים החלו לסמן את הזכוכיות במדבקות, כדי למנוע מפרצופים נבוכים נוספים להימרח על החלונות, אבל בחברה הסירו אותן אחרי שטענו כי "הן לא עומדות בחזון העיצובי של המתחם".

הסרת הסימונים, או אי סימון עתידי של הסכנה, עלול להעמיד את החברה במסלול התנגשות מול חוקי העבודה של קליפורניה, שדורשים סימון ראוי של סכנות במפעלים ומשרדים.

פרט להנדסת האנוש שלא לקחה בחשבון את הנטייה הטבעית של בני אדם לחשוב שאם זה שקוף אז בוודאי אפשר לעבור דרך זה, המבנה ידידותי מאוד לכל השאר. הוא עמוס פאנלים סולאריים שאמורים לספק לכל הבניין את החשמל בו הוא עתיד להשתמש, זאת לצד מגוון פארקים וגנים שגם כן מתחזקים את עצמם בעזרת טכנולוגיות השקיה ותאורה מתקדמות. כל זה בנוסף לשדות, מסלולי אופניים ומכון פנימי לטיהור שפכים, שהופכים את המתקן לאחד המתקדמים בעולם.

13 אלף עובדים צפויים לאכלס את "החללית" בקרוב מאוד, ואלה צפויים ליהנות מתנאי עבודה מפנקים במיוחד שכוללים פינות מחשבה רבות שפזורות בקומפלקס. כעת, כל מה שנותר לחברה הוא לפתור את הבעיה האנושית, שנחושה להפוך את החזון המושלם של אפל לרצף פציעות ראש טורדניות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ