ארבע נשיכות, יציאה שעוררה סערה וחוק אחד חשוב: פרידה מקאיה נתניהו

קאיה, הכלבה של משפחת נתניהו, מתה היום בגיל 13. שנתיים וחצי מתוכן היו במעון הרשמי ברחוב בלפור, בהן עלתה לכותרות יותר מפעם אחת

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קאיה ומשפחת נתניהו
צילום: צילום מסך מפייסבוק
הארץ

ב-12 ביולי 2015 הצטרפה קאיה, כלבה מעורבת בת 10 למשפחת נתניהו. היום, שנתיים וחצי אחרי, היא מתה אחרי שאושפזה בחודש שעבר. חייה הקצרים בבית ראש הממשלה (בנוסף ל-10 שנים לפני האימוץ המלכותי) היו רוויים בסיפורים עסיסיים, נשיכות, ביקורים ממלכתיים, חוק על שמה, וקקי אחד שלא נאסף.

נתניהו הספיד את קאיה בחשבון הפייסבוק שלו וכתב: "כמה אושר ואור היא הביאה לחיינו. למדנו מקאיה מה זאת נשמה ותודעה של בעלי-חיים. שמחנו להעניק לה בית ומשפחה ובכך להאריך לה בשנים נוספות את חייה, והיא בחזרה העניקה לנו הרבה שמחה". הוא הוסיף: "בהזדמנות זו אנו קוראים לכל מי שיכול לאמץ בעלי חיים מבוגרים: תנו להם בית וחיים – ותקבלו מהם כל כך הרבה חום ואהבה". בנו אבנר כתב: "תודה שהיית הכלבה הכי טובה שיכולנו לבקש".

במהלך שנתיים וחצי קאיה נשכה לא פחות מארבעה אנשים שונים (ח"כ שרן השכל, אור אלון - בעלה של ציפי חוטובלי, מאבטח במשרד ראש הממשלה ואת נתניהו עצמו), ונאלצה להישלח להסגר בשל תוקפנותה. הסגר זה הוליד את "חוק קאיה", שהתיר לבעלי כלבים להמיר את ההסגר בחיצוני לכלבם בהסגר ביתי.

בין לבין היא הספיקה לככב באינסוף פוסטים וסרטונים, כולל החלפת בדיחות עם קונאן אובריאן, ושיימינג אחד שהפך את יאיר הון לשם מוכר בכל בית - אחרי שהואשם בפייסבוק כי לא אסף את צואת הכלבה במהלך טיול עמה. תגובותיו של בנו של ראש הממשלה, ובחירת האימוג'י חשף פן לא ממש חביב באישיותו.

לא מעט אורחים רמי דרג הספיקה לראות הכלבה הקשישה, ביניהם שר החוץ האמריקאי לשעבר ג'ון קרי ונשיא גרמניה פרנק וולטר-שטיינמאייר. גם לארץ נהדרת הצליחה הכלבה להגיע, וזכתה לטיפול מידיו של ירון ברלד.

צילום: מתי שטרן / שגרירות

בת 13 היתה במותה, נרשמה ככלבתו של אבנר נתניהו, שחזר מחו"ל כדי לשהות עמה ברגעיה האחרונים. אם משפחת נתניהו תאמץ עוד כלב? יש לקוות, כי בלי כלב ממלכתי החיים יהיו אפורים מאוד. היי שלום, קאיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ