"הפוליטיקאית הכי מושכת" ו"מתי התינוק הזה נוצר?": הראיון הקריפי עם ראשת ממשלת ניו זילנד

כתב "60 דקות אוסטרליה" ראיין את ג'סמינדה ארדרן, ראשת הממשלה הצעירה וההריונית של ניו זילנד, והפך לשערוריית רשת בעקבות סדרת שאלות מיזוגניות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ראשת הממשלה
ג'סמינדה ארדרן ובעלה בפוזת מבוכה אופיינית במהלך הראיוןצילום: צילום מסך מיוטיוב
הארץ

ראשת ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן, היא אחת מהפוליטיקאיות המסקרנות בעולם - היא רק בת 37, ולאחרונה הודיעה כי בקרוב תלד את ילדה הראשון. לכן לא מפתיעה העובדה שהתוכנית "60 דקות אוסטרליה" עשתה עליה כתבת פרופיל רחבה. אבל גם פורצת גבולות מגדריים כמוה עלולה תמיד, כך מסתבר, להיתקל במופע מיזוגניות שיתפוס אותה לחלוטין לא מוכנה.

מאחורי מופע המיזוגניה - שהוגדר "קריפי" ו"מטריד" ברשתות החברתיות - עומד העיתונאי האוסטרלי הוותיק צ'ארלס ווליי. במהלך הכתבה כינה ווליי את ארדרן "הפוליטיקאית הכי מושכת שהכרתי", התפלא שבעלה אחראי כעת על מלאכת הכביסה בבית, ותהה מתי תאריך הלידה המשוער כדי "לחשב אחורה ולהבין מתי התינוק הזה נוצר והאם זה היה בזמן הבחירות". על כך השיבה ארדרן במבוכה ברורה כי היא "לא רוצה להיכנס לפרטים האלה, אבל הבחירות כבר נגמרו".

התגובות לשאלות המביכות החלו עוד בראיון עצמו, בו נראית ארדרן נבוכה במיוחד, והמשיכו אל מחוזות הרשתות החברתיות - שם גולשים רבים זעמו על תוכנו ה"פוגעני להכאיב" כהגדרתם. שני צדי הראיון הגיבו לביקורת עליו, כשווליי תיאר אותה כ"אורווליאנית" וארדרן הגדירה את השאלות כ"Too much information", אך גם ציינה כי לא נפגעה מהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ