ברברה סטרייסנד שיבטה את כלבתה המתה, ויצרה שני גורים זהים

הכוכבת התקשתה להיפרד מכלבת הקוטון דה-טולייר שלה, ושילמה כמאה אלף דולר עבור שני גורים עם אותו מטען גנטי. ההליך, שבמסגרתו נעשה שימוש ברחם של כלבה פונדקאית, הופך ליותר ויותר נפוץ בארה"ב

איתן לשם
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברברה סטרייסנד
צילום: Evan Agostini/אי־פי / אי
איתן לשם
איתן לשם

ברברה סטרייסנד סיפרה בראיון למגזין ורייאטי כי שכפלה את כלבתה האהובה שמתה אשתקד, ויצרה ממנה שני גורים זהים לחלוטין. "יש להם אישיות שונה", היא סיפרה, "אבל אני מחכה שיגדלו קצת כדי לראות אם יהיו להם עיניים חמות ועצובות כמו לסמנתה". סמנתה, כלבה מסוג קוטון דה-טולייר היתה בת 14 במותה, וסטרייסנד הוציאה את השיבוט לפועל ימים לפני שמתה.

עלות ההליך, שהופך ליותר ויותר נפוץ, נע לפי הדיווחים בין 50 ל-100 אלף דולר ושתי החברות העיקריות שמציעות את השירות נמצאות בדרום קוריאה ובטקסס. מאז השכפול הגנטי הראשון של כלב, סנופי ב-2005, שובטו למעלה מ-600 כלבים - רובם ללקוחות אמריקאים, כך דיווח לאחרונה המגזין ביזנס אינסיידר. סנופי הגיע לגיל 10.

הליך השיבוט עצמו מצריך הוצאת רקמה מבעל החיים שמהווה את המקור לשיבוט (מהפה והקיבה במקרה של כלבתה של סטרייסנד). את הרקמה מטביעים בביצית משובטת ומעוקרת שמתעוררת לפעולה בעזרת זרם חשמלי. את הביצה המופרית משתילים ברחם של כלבה פונדקאית, ואחד מכל שלושה שיבוטים הופך בסופו של דבר לגור שמזכיר לבעליו אהבה קדומה.

שני גורי הכלבים, מיס ויולט ומיס סקארלט, מצטרפים לבת דודתה של סמנתה שהצטרפה למשפחה גם היא. על פי הנתונים כמות המשבטים רק עולה משנה לשנה, והטכנולוגיה משתכללת והולכת.

בכל שנה מומתים מיליוני כלבים עזובים (100 אלף בשנה בישראל בלבד), ויש שיגידו שעדיף להניח להולכים ולאמץ כלב חדש עם אישיות חדשה. אך גם הרצון לחיות מחדש את האהבה בהחלט מובן, חבל רק שהטכנולוגיה הזו הגיעה באיחור לאניטה פללי שהסתפקה בפחלוץ כלבתה האהובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ