איתן לשם
איתן לשם

מה עושה מנחה טקס האוסקר בבוקר שאחרי? אשתו של האיש שיחזור הערב (בין ראשון לשני) אל במת האוסקר בפעם השנייה ברציפות, ג'ימי קימל, סיפרה בדיוק מה הוא עשה בשנה שעברה והסבירה למה זה מעצבן אותה במיוחד. בטור אישי והומוריסטי שכתבה לוושינגטון פוסט, סיפרה מולי מקנירי – אשתו של קימל, אם שני ילדיו וכותבת בתכנית "ג'ימי קימל לייב" – על התחביב שפיתח בעלה, הכנת פנקייקים מושקעים ומעוצבים לילדים אותם הוא רוקח בווירטואוזיות אליה כבר אין לה ממש סבלנות.

"בעלי יודע ואוהב לבשל, ואני אוהבת לאכול", כתבה מקנירי, "אני לא לוקחת את זה כמובן מאליו, אבל כשהוא התחיל להכין פנקייקים זה הפך למעצבן". מקנירי תיארה את ההבדלים בין שגרת היום שלה לזו של בעלה, שמקפיד לקום מוקדם בכל בוקר ולהכין לילדיו פנקייקים במגוון צורות מיוחדות. "אני עובדת ואם במשרה מלאה, ולמי שאין ילדים ולא מבין מה זה אומר להתנהל עם הילדים בבוקר ולקרוא תוך כדי מיילים מהעבודה, שפשוט ידמיין את שגרת הבוקר שלו בתוך כלוב קופים בגן חיות. זה קשה מספיק, גם בלי הצורך לספק פנקייקים אמנותיים. פנקייקים אמנותיים זאת לא העבודה".

היא המשיכה ותיארה בפרוטרוט את ההתמכרות החדשה של בעלה, שכוללת רכישה של מגוון מוצרי פנקייק שעזרו לו ליצור את הדגה דורי, הכלב סנופי, קפטן נמו וספיידרמן. "כל מה שהבת שלנו רוצה, הוא יוצר לה. אז כשאני ניסיתי לתת לה קורנפלקס – אפילו כשאמרתי שזה האוכל של וונדרוומן – היא לא הסכימה לשמוע על זה. אולי יום אחד הילדים יעריכו אותי על מה שנתתי להם, אבל עד אז אני מכינה וופלים וזהו".

ההתמכרות של בעלה, אותה מקנירי תולה במשבר גיל 50 מוזר, דווקא התחילה עם הרבה חיוכים אבל כש"הוא התחיל להכין את הבלילה בלילה שלפני, ולקום מוקדם בבוקר כדי לרקוח את יצירות האמנות שלו זה כבר נהיה מעצבן. היה לנו בסדר גמור עם דגני בוקר, ואז מגיע אבא, צועד למטבח ומייצר פנקייקים קסומים".

ארצות הברית היא אחת המדינות הבודדות בעולם בהן אין חופשת לידה מוסדרת, וכתוצאה מכך אימהות רבות חוזרות לעבוד כבר אחרי חודש מהלידה ופעמים רבות מביאות עמן את התינוקות לעבודה. במקביל למאבק על חופשה כזאת – אותה התחייבה איוונקה טראמפ לקדם במהלך נשיאות אביה – מצטברים עוד ועוד מחקרים שחושפים את ההשפעה ההרסנית של העדר דמות אב בחיי התינוק. עלייה בסיכוי להידרדר לחיי פשע, ירידה ברמת ההשכלה ואיבוד כמעט מוחלט של אפשרות ליצירת קשרים רגשיים משמעותיים בחייהם, הם רק חלק מהקשיים המצפים לתינוק שגדל ללא אב.

השילוב הזה, החדש יחסית, של אבות שרוצים להשתתף יותר ויותר בהורות כבר משלביה הראשונים ושל אימהות שנזרקות למעגל העבודה מהר מדי, יוצר במקרים רבים תחרות על הזמן עם הילד, כשכל צד מנסה לעמעם את זמן היעדרותו על ידי פעילות "שווה". הקשיים ששני המינים חווים בעולם מגדר שהולך ומתפורר - כשכל צד מרגיש שהוא עובד יותר מהשני - הם למעשה הבעיה הטובה של ההורות החדשה. אבל כדי שהיא לא תהפוך לזירת התנגשות בין ההורים, היועצים מבקשים מהם "לכבד את הבחירה ההורית שעשו". כי זה אולי מעצבן לעבוד כל היום ולאבד את הבכורה לשואו מפואר, אבל גם לזמן האבוד הרחק מהילדים יש מחיר עליו הגברים רוצים לפצות. גם אם לפעמים הם עושים זאת על ידי פנקייקים.

לזוג יש שני ילדים, בת ובן בני 3.5 ו-11 חודשים בהתאמה. הבן הקטן הפך לאחרונה למפורסם בעל כורחו אחרי שקימל שיתף בתכניתו את המום המולד איתו הגיע לעולם, ואת מסכת הבהלה הרפואית שעברה עליהם בשבועות הראשונים – תוך כדי שהוא מפציר בקהל להילחם על ביטוח הבריאות של אובמה, "אובמקר", שהנשיא טראמפ נלחם לבטל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ