קוקה קולה תשיק משקה אלכוהולי חדש, ומתכוננת לעתיד הרבה פחות מתוק

חברת המשקאות הפופולרית השיקה משקה אלכוהולי יפני, שמצטרף לשורת השקות ורכישות שמבהירות כי עידן המשקה הממותק מתקרב לקיצו

איתן לשם
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ביל והילארי קלינטון לוגמים קוקה קולה ברוסיה
ביל והילארי קלינטון לוגמים קוקה קולה ברוסיהצילום: YURI KADOBNOV / AFP
איתן לשם
איתן לשם

מאז שרקח ג'ון ס. פמברטון את משקה הקוקה קולה הראשון, אי שם ב-1886, הפכה החברה שהקים לשם נרדף למשקאות קלים ומוגזים ברחבי העולם. כעת, לראשונה ב-132 שנות קיומה, יוצאת החברה מהגבולות המוכרים לה ולצרכניה ועתידה להשיק משקה אלכוהולי.

המשקה, שישווק בשלב ראשון ביפן בלבד מבוסס על המשקה היפני הפופולרי צ'ו האי – משקה מוגז אסיאתי פופולרי שמורכב מתערובת פירות וליקר שוצ'או. המשקה יכיל 8% אחוזי אלכוהול, והוא נועד לנגוס בנתח מהשוק היפני ההולך וגדל של המשקה האלכוהולי המתוק.

חברת המשקאות הפופולרית אמנם הצהירה כי לא תמכור את המוצר בשווקים אחרים, אך הדבר תלוי כמובן בביקוש ובהצלחת המשקה החדש. קוקה קולה בעצמה היתה לזמן קצר, יין קולה שמכיל אלכוהול, אך האלכוהול הוצא מהתרכובת הסודית לאחר שהפך ללא חוקי במדינות רבות. מאז המשקה לא עבר שינויים גדולים פרט להחלפת אגוז הקולה בקרמל.

לאחרונה הודיעה קוקה קולה על השקת ארבעה טעמי דיאט חדשים - מנגו, ג’ינג’ר לימון, דובדבנים ותפוז אדום – שיתווספו לטעמים הישנים. ההשקות האחרונות מצטרפות לגל הרכישות של מותגי מים, מים בטעמים וסוגים שונים של תה, שהחברה ביצעה בשנה האחרונה כדי להתמודד עם השוק המשתנה של המשקאות הקלים.

למרות נתונים מעודדים שהחברה הציגה אודות הרבעון האחרון אשתקד, שהראו רווחים שעלו על ההערכות, רווח הנטו של החברה, 9.7 מיליארד דולר, צנח ב- 16% בהשוואה לרבעון הדומה אשתקד.

בשנה החולפת החברה השיקה למעלה מ-500 מוצרים ברחבי העולם, כשהיא שמה דגש על מוצרי הדיאט שהופכים פופולריים יותר ויותר, ככל שהמודעות לנזקי המשקאות המסוכרים מתעצמת. 48% מהאמריקאים עדיין לוגמים משקה ממותק מדי יום (לפי סקר של חברת גאלופ), מתוכם 63% שותים משקאות דיאט.

גם הנתון הזה, אגב, נמוך מזה שנמדד לפני שני עשורים אז נמדדו 61% מהאוכלוסייה שדיווחו על שתיית משקה ממותק ביום. בישראל,על פי משרד הבריאות ונכון ל-2009, 22% שתו משקה ממותק ביום, וכמחצית מהילדים נוהגים לעשות זאת.

המספרים הגבוהים, בצריכה ובשורת הרווחים, השווקים החדשים שנפתחים והשיווק האגרסיבי, מבטיחים כי לפחות לעתיד הקרוב עתידה הכלכלי איתן. אך המהלך האחרון והמפתיע מדגיש שיש אנשים שמבינים שהאנושות כבר ויתרה על הסוכר במשקה שלה, אפילו אם האנושות עצמה עדיין לא הבינה זאת בעצמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ