אב שקפץ בנג'י מ-60 מטר עם בתו הפעוטה מסעיר את הרשת

כוכב ריאליטי מלזי שהחליט לקחת את החוויה ההורית לקצה מצא את עצמו במוקד שערורייה ודיון ציבורי על אחריות הורית

איתן לשם
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתן לשם
איתן לשם

הורים עושים דברים מוזרים עם ילדיהם: מתלבשים בבגדים תואמים, מצטלמים יחד לסרטון שכולל עינטוזים מביכים ו/או מלמדים אותם דברים מביכים/מרשימים שיפלטו ברגע המתאים/לא מתאים וירשימו/יביכו את שאר הנוכחים. אבל בעוד שבחלק מהפעולות הללו, יש איזשהו חן, סרטון שהעלה אב ממלזיה מעורר בעיקר פחד.

בסרטון אינסטגרם שהפך לוויראלי נראה האב קופץ בנג'י מגשר עם בתו הפעוטה בת השנתיים. הסרטון שבו נראה רדהא רוזלן – כוכב ראליטי במלזיה, כשהוא אוחז בבתו בטרם הוא נופל איתה אחורה 60 מטרים עורר כמובן ביקורת רבה. האב טען שבתו הייתה קשורה ברתמה כחוק (מה שלא נראה בסרטון), אך אין ספק שהיא לא חבשה קסדה.

אחרי הקפיצה שעברה בשלום החלה להתלקח סערה, בעיקר סביב שאלת ההסכמה וגבול האחריות של הורה על ילדיו. "מזעזע", "איפה האמא בכל הסיפור הזה", ו"אני מקווה שיקחו לו את הילדה", הן רק חלק ממאות התגובות שקיבל. "תירגעו חברים", כתב לאחר מכן האב המותקף, "אם הילדים שלכם לא מוכנים אז אל תנסו איתם את זה. הבת שלי כל כך נהנתה עד שהיא ביקשה לעשות את זה שוב". למרות ניסיונות ההרגעה, עיתוני מלזיה מדווחים כי ייתכן והאב – כמו גם החברה המפעילה את המתקן – יעמדו לדין.

מעבר לסכנת המוות במקרה של תקלה, ולביקורת על כך שפעוטה לא יכולה לקחת אחריות על השתתפות בספורט אתגרי ומסוכן, מומחים רפואיים רבים העלו טענות על סכנות נוספות הטמונות בקפיצה כזו בגיל כה מוקדם. "ההשלכות האורתופדיות לגוף בגדילה כתוצאה מהתנודות ומהמכה החזקה שמגיעה בסוף הקפיצה, עלולות להיות בלתי הפיכות", טען אורתופד מלזי בראיון לעיתון 'מלזיה החופשית היום'.

סרטון שהתפרסם כיומיים אחרי פוסט האינסטגרם של רוזלן מציג גבר נוסף, יחד עם בנו – הפעם קשור ברתמה ועל גבו של האב – מבצע קפיצת בנג'י באותו אתר, מעשה שעודד את הרשויות לסגור אותו, ולפתוח בחקירה נגד המפעילים.

ייתכן שכמו כל סערת רשת, הגם זאת תישכח בקרוב ותסווג בקצה הביזארי שעל הסקאלה ההורית. אבל, אולי, כמו שטוענת הפרסומת ל"שוש מ-2013 "רק אני מחליט עלי", ואנחנו נכנסים לעידן חדש ומצולם עד דק - בו ניאלץ לחזות ביותר זאטוטים עושים דברים של גדולים, לא כי הם נהנים מכך, אלא כי הוריהם כבר לא נהנים משום דבר אחר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ