אדם שניסה להתאבד תובע את האנשים שהצילו אותו

אזרח פולני שעבר התקף פסיכוטי, בסיומו נכנס לבריכה ולא יצא ממנה, טוען שהשוטרים והמציל נכנסו אליה מאוחר מדי וכעת הוא חייב עשרות אלפי דולרים לבתי חולים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

גבר בן 23 שניסה להתאבד בעת התקף פסיכוטי, תובע את האנשים שמשו אותו מהמים והצילו את חייו. מתיאוס ויג'אלקובסקי, אזרח פולני שהגיע לארצות הברית במסגרת תכנית לעבודת קיץ מיוחדת, תובע את השוטרים ואת המציל בבריכה בה עבד כי לטענתו "לקח להם זמן רב מדי להיכנס למים ולהציל אותו", כך לפי כתב התביעה. התביעה הוגשה בגלל חשבונות של לא פחות ממאה אלף דולר שנדרש לשלם בעקבות האשפוזים אחרי הטביעה לפני כשנתיים.

הסיפור החל כשויג'אלקובסקי התחיל לעבוד בבריכת שחייה בקומפלקס מגורים בוירג'יניה, למרות שכלל לא ידע לשחות. לאחר שלושה ימים כעוזר מציל, התנהגותו נעשתה מוזרה, הוא החל להטריד דיירים ולבסוף חווה התקף שהתברר מאוחר יותר כהתפרצות של הפרעה דו קוטבית. במהלך ההתקף הוא זרק חפצים לבריכה, התפרע, תקף מבקרים בבריכה ולבסוף צעד אל המים העמוקים בבריכה וניסה להתאבד.

השוטרים שהגיעו למקום בעקבות דיווח על מעשיו, פינו את הבריכה ונתנו לויג'אלקובסקי "למצות" את ההתקף שלו. אחרי שנכנס אל המים העמוקים למשך כדקה והפסיק לנוע ולנשום, קפצו המציל והשוטרים אל המים ומשו אותו החוצה. ויג'אלקובסקי אושפז ונשלח לאבחון פסיכיאטרי, שם אובחנה המחלה שלדבריו - מעולם לא סבל ממנה קודם למקרה. כעת הוא תובע את המשטרה וגם את המציל שנשמע להוראות השוטרים וקפץ למים רק שזיהה סימני מצוקה ברורים ומידיים.

בתגובה לכתב התביעה טען מפקד כוח המשטרה כי "השוטרים נהגו נכון שלא קפצו אחרי בן אדם שאינו בשליטה, הוא היה יכול להטביע אותם יחד איתו. חוץ מזה, הם הצילו את חייו, איך הוא יכול בכלל לתבוע אותם?". כעת ויג'אלקובסקי נמצא בחזרה בפולין, כשהוא מטופל בכדורים ולדבריו לא חווה התקף דומה מאז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ